piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Zawiadomienie w sprawie konkursu na dyrektora ZSR w Prokuraturze. Śledczy weryfikują informacje.

Zawiadomienie w sprawie konkursu na dyrektora ZSR w Prokuraturze. Śledczy weryfikują informacje. - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Powraca głośna sprawa konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Koninie, w kwietniu br. wpłynęło zawiadomienie dotyczące nieprawidłowości związanych z organizacją konkursu. Prokuratura w Turku prowadzi czynności sprawdzające.

Przypominamy: w dniu 9 grudnia 2019r. Starostwo Powiatowe w Turku rozpoczęło procedurę konkursową na stanowisko Dyrektora ZSR CKP w Kaczkach Średnich. Opinię publiczną, a w głównej mierze społeczność szkolną ZSR zbulwersowała bardzo wcześnie rozpoczęczęta procedura konkursowa. Padały zatem podejrzenia o celowym przyspieszeniu konkursu, tak by dyrektor ZSR nie mógł wziąć w nim udziału z uwagi na brak wszystkich potrzebnych dokumentów. Prowadzona batalia przez młodzież i rodziców nie przyniosła skutku, czyli przesunięcia ostatecznego terminu składania ofert ale z pewnością wywarła duże piętno na osobach mających wpływ na dalsze losy konkursu. Mimo wspomnianego zamieszania z kandydaturą obecnego dyrektora Świerk został dopuszczony do konkursu, jednak decyzją komisji konkursowej oraz zatwierdzeniem jej przez Zarząd Powiatu na kolejną kadencję została wybrana kontrkandydatka obecnego dyrektora, Elżbieta Karwacka. Obecnie okazuje się, że to nie koniec perypetii konkursowych. 

reklama

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie, prokurator Aleksandra Marańda, złożone w kwietniu 2020r. przez osoby prywatne zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Koninie dotyczy nieprawidłowości w organizacji konkursu. W dniu 17 kwietnia br. prokuratura w Koninie przekazała zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Turku w celu wykonania czynności sprawdzających mających na celu weryfikację informacji zawartych w zawiadomieniu. Winnym nieprawidłowości konkursowych według zgłaszających ma być Starostwo Powiatowe w Turku. 

"W Prokuraturze Rejonowej w Turku trwają czynności sprawdzające, mające na celu weryfikację danych zawartych w zawiadomieniu i po zakończeniu tej weryfikacji zostanie podjęta decyzja o wszczęciu albo ewentualnej odmowie wszczęcia śledztwa w tej sprawie" - informuje prokurator Marańda. Rzecznik prokuratury podaje także, iż czynności sprawdzające prowadzone są w kierunku Art. 231 par. 1 Kodeksu Karnego czyli przekroczenia uprawnień.

Wg nieoficjalnych informacji jakie udało nam się uzyskać Komenda Powiatowa Policji w Turku na zlecenie Prokuratury Rejonowej rozpoczęła przesłuchania osób związanych z konkursem oraz jego uczestników.

O całej historii związanej z wydarzeniami z końcówki 2019 i początku 2020, jakie miały miejsce w związku z głośnym konkursem, a także akcją #MuremZaŚwierkiem można przeczytać tu: 
https://www.turek.net.pl/tag/muremzaswierkiem

 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

26-11-2020
Porachunki czy chęć zysku?

Porachunki czy chęć zysku?

30-10-2020
Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia....

Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia. Pracownik...

23-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama