piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jest opinia biegłych psychiatrów. Maciej J. był niepoczytalny

Jest opinia biegłych psychiatrów. Maciej J. był niepoczytalny
 

W ubiegłym tygodniu biegli psychiatrzy wydali opinię o stanie zdrowia Macieja J., oskarżonego o zamordowanie swojego 10-letniego brata. Lekarze orzekli, że w chwili popełnienia przestępstwa 19-latek był niepoczytalny. W tej sytuacji Prokuratura Okręgowa w Koninie wnioskowała do sądu o umieszczenie turowianina w szpitalu psychiatrycznym.

Przypomnijmy, że Maciej J. jest oskarżony o to, że 31 grudnia ubiegłego roku zabił swojego brata Adasia. Miał zadać mu kilkanaście ran kłutych nożem w klatkę piersiową. Został poddany badaniom pod kątem zażytych środków odurzających, w szczególności narkotyków i dopalaczy. Przebadano krew domniemanego sprawcy zdarzenia, jak i 10-latka. Wszystkie próbki dały wynik negatywny. 19-latek ostatnie miesiące był obserwowany przez biegłych psychiatrów, którzy w ubiegłym tygodniu wydali opinię.

reklama

Jak wyjaśnia Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie, w piątek 11 września prokuratorzy skierowali do konińskiego Sądu Okręgowego wniosek o umorzenie postępowania i orzeczenia środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia Macieja J. w szpitalu psychiatrycznym. – Podejmując taką decyzję prokurator kierował się wnioskami zawartymi w opinii biegłych lekarzy psychiatrów, którzy po przeprowadzonej obserwacji uznali, że oskarżony zarzucanego czynu dopuścił się w stanie całkowitej niepoczytalności – wyjaśnia Aleksandra Marańda.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi....

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi....

14-10-2021
Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

26-11-2020
Porachunki czy chęć zysku?

Porachunki czy chęć zysku?

30-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama