Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Wybuch i śmierć pod gruzami

Wybuch i śmierć pod gruzami
 

W sobotę w jednym z domostw w Kowalach Księżych doszło potężnej eksplozji gazu. Ofiarami zdarzenia stały się matka i córka. 70-latka trafiła do szpitala z ciężkimi poparzeniami. Zwęglone ciało 89-latki ze zrujnowanego budynku wydobyli strażacy.

Do tragedii w jednej z miejscowości gminy Turek doszło po godzinie 12:00. Wybuch butli z gazem nastąpił w momencie, gdy w budynku znajdowały się dwie osoby: 89-latka będąca mieszkanką domostwa, a także 70-latka, która była u matki w odwiedzinach. W chwili eksplozji na podwórzu znajdował się spokrewniony z kobietami mężczyzna. Najprawdopodobniej właśnie w sobotę w domostwie wymieniona została butla z gazem.

reklama

Pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się druhowie z OSP w Kowalach Księżych, a następnie strażacy z KP PSP w Turku, pogotowie ratunkowe oraz policja, zastając częściowo zrujnowany siłą eksplozji dom. Młodsza z kobiet z ciężkimi poparzeniami została przewieziona do szpitala, tymczasem służby ratunkowe nie mogły odnaleźć 89-latki. Okazało się, że ta poniosła śmierć, a jej ciało - noszące ślady ognia – wydobyto spod gruzów.

Częściowo zniszczony budynek został zabezpieczony, gdyż grozi zawaleniem. Przyczyny tragicznego wybuchu wyjaśni min. prokuratura.

AW

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Wybuch i śmierć pod gruzami

Podobne artykuły

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

26-11-2020
Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia....

Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia. Pracownik...

23-10-2020
Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek...

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek wyskoczył z...

20-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama