sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Prezydent podpisał ustawę w Dniu Sołtysa

Prezydent podpisał ustawę w Dniu Sołtysa
 

Wczoraj w Łasku prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał nową ustawę o funduszu sołeckim. W uroczystości udział wzięli sołtysi z całego kraju na czele z prezesem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Ireneuszem Niewiarowskim, senatorem.

W swoim przemówieniu Bronisław Komorowski podkreślił rolę funduszu sołeckiego w rozwijaniu i pogłębianiu samorządności w kraju.

reklama

- Dziś większość gmin ma uchwalony fundusz, teraz należy tylko go wzmacniać. Ważne, żeby nie był okazjonalnym, lecz stałym narzędziem rozwoju lokalnych społeczności - powiedział prezydent.

B. Komorowski złożył również życzenia sołtysom. Powiedział, że są coraz lepiej zorganizowani.

- Duża w tym rola Irka Niewiarowskiego. Specjalne życzenia od mojej żony przekazuję również wszystkim sołtyskom. Dziękuje Wam i zachęcam do dalszego odważnego liderowania Waszym małym ojczyznom - dodał.

reklama

Ireneusz Niewiarowski podziękował za tak szybkie podpisanie ustawy i docenienie pracy sołtysów, liderów wiejskich i środowisk lokalnych. Senator podkreślił, że wiele osób, w tym premier D. Tusk, przyczyniło się do dzisiejszego sukcesu. Przypomniał również, że gminy mają czas do końca marca na uchwalenie funduszu sołeckiego. Na koniec zebranym w starostwie samorządowcom przedstawił zmiany dotyczące nowej ustawy.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Uczniowie SP 1 wyróżnieni w finale

Uczniowie SP 1 wyróżnieni w finale "Listu do Ojca"

08-09-2015
Rodzina Goranskich już cała jest w Polsce!

Rodzina Goranskich już cała jest w Polsce!

19-08-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama