sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

W gm. Malanów powstanie nowa świetlica

W gm. Malanów powstanie nowa świetlica  - fragment projektu autorstwa P. Sturgólewskiego / bip.malanow.pl
fragment projektu autorstwa P. Sturgólewskiego / bip.malanow.pl 

W niejednej lokalnej wsi miejscem skupiającym życie kulturalne jest świetlica. W ostatnich latach wiele tego typu budynków wyremontowano, a już niedługo całkiem nową świetlicę zyska niewielka Rachowa.

Bywało, że podczas sesji Rady Gminy Malanów padały sformułowania wskazujące, że samorząd ten dzieli się na duże i zadbane wsie, a także na te nieco zapomniane. Naprzeciw takiemu czarnowidztwu wychodzi realizacja nowej inwestycji w Rachowej. Świetlicą wiejską będzie budynek o wymiarach 19,39x10,99 m i wysokości w kalenicy 8,06 m, o powierzchni użytkowej 180,76 m2. Budynek został zaprojektowany jako jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, w technologii tradycyjnej murowanej, którego pokrycie stanowić będzie blachodachówka.

reklama

Realizacją inwestycji zajmie się zwycięzca przetargu - Zakład Usług Budowlano-Remontowych z Zadwornej, który złożył najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na 648 622,33 zł.

Świetlica powstanie przy wsparciu środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Działanie Odnowa i rozwój wsi realizowanej w ramach osi 3.

AW

Podobne artykuły

Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont...

Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont świetlicy...

25-11-2019
Umowa na budowę świetlicy wiejskiej w...

Umowa na budowę świetlicy wiejskiej w Celestynach...

13-08-2019
Olszówka: Mają świetlicę za 450 000 zł!

Olszówka: Mają świetlicę za 450 000 zł!

20-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama