środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Bocian zdechł, a Zając jest za dobry dla "drabów"?

Bocian zdechł, a Zając jest za dobry dla
 

Albo pan siebie nie docenia, albo pana pracownicy nie szanują – tak do myślenia wójtowi Krzysztofowi Zającowi podczas XLVII sesji Rady Gminy Władysławów dał Zdzisław Wojtkowiak. Rady Powiatowy obśmiał pracowników „komunalki”, którzy jego zdaniem zamiast kreatywnie szukać sobie zajęć, potrafią w czterech jeździć do jednej interwencji.

Zdzisław Wojtkowiak postanowił opowiedzieć podczas sesji Rady Gminy Władysławów o sytuacji, kiedy to z konieczności jeden z sołtysów musiał zająć się rannym bocianem: – Nasz sołtys, znacie go, chłop 50 kg żywej wagi. Leżał bocian w rowie, czy na drodze. No i sołtys przyszedł do domu i mówi, że znalazł bociana. Żona mu mówi: Idź, wróć się, bo jeszcze go kto przejedzie albo psy go rozszarpią. (…) Na drugi dzień sołtys myśli, co z nim zrobić, no to zadzwonił już nie wiem dokładnie do kogo, do Urzędu Gminy.

reklama

Zdaniem Wojtkowiaka, to z czym poradził sobie wątły sołtys widocznie przerosło pracowników „komunalki”, którzy przybyli po ptaka w nielichej grupie: – Przyjechało czterech drabów z Gospodarki Komunalnej i pytają się: Jak sołtys tego bociana przyniósł? No jak przyniósł, wziął i przyniósł, bo miał złamane skrzydło. A Ci przyjechali we czterech i nie mieli sposobu tego bociana zabrać. Jak zabrali, to już po dwóch dniach, czy po nocce zdechł. Szkoda, że się tak stało.

Koniec końców radny powiatowy doszedł do wniosku, że wspomnianych panom przydałoby się w końcu pogonić do roboty, bo Ci chyba wydają się nie zauważać, gdzie są potrzebni: – No czterech chłopa przyjeżdża po jednego, biednego bociana?! Panie wójcie, niech pan ich pogoni, bo pan jest za dobrym człowiekiem. Zamiast w czterech jechać po bociana, to dwóch lepiej mogło np. się za miotły złapać i przystanki pozamiatać – sugerował Wojtkowiak.

AW

Podobne artykuły

Weekend z OTOP: O bocianim projekcie w gm....

Weekend z OTOP: O bocianim projekcie w gm. Przykona...

17-06-2021
Gmina Dobra. Mieszkańcy Strachocic uratowali...

Gmina Dobra. Mieszkańcy Strachocic uratowali Bociana!

01-10-2020
Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

29-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama