niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Plinza, Gwiezdne Wojny i osiedlowe festyny czyli weekend w powiecie

Plinza, Gwiezdne Wojny i osiedlowe festyny czyli weekend w powiecie
 

Czeka nas wakacyjny weekend bez zawodów strażackich czy konnych. Czy będzie zatem gdzie się bawić? Oczywiście, że tak!

Piątek

reklama

Ciekawie będzie już w piątkowy wieczór. 17 lipca, o godz. 20:00 na „Orliku” we Władysławowie rozpocznie się Nocny Turniej Piłki Nożnej. Z kolei osoby zainteresowane aerobikiem grupowym wezmą udział w spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się o godz. 19:00 na terenie „Orlika” w Smulsku.

Sobota

W sobotę warto zajrzeć do Bibianny. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie zaprasza bowiem wszystkich sympatyków aktywnego spędzania wakacji do udziału, lub przynajmniej do kibicowania zawodnikom X Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej, który odbędzie się 18 lipca na boisku przy tamtejszej sali OSP. Początek rywalizacji od godz. 9:00.

reklama

Nudno nie będzie w Turku. W sobotę będzie można uczestniczyć w marszu nordic walking. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00. Wszyscy chętni powinni przybyć wówczas na Stadion 1000-lecia w Turku (zbiórka przy basenie). Na sobotni nordic walking (i niedzielną jogę dla początkujących i kobiet w ciąży) zapraszają: burmistrz miasta Turek, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 2 w Turku oraz pozostali współorganizatorzy i sponsorzy.

Także w sobotę warto wziąć udział w Festynie Osiedlowym, na który zapraszają Zarządy Osiedli nr 4 i 8 oraz Urząd Miasta. W programie imprezy: konkursy i zabawy z nagrodami, darmowe dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki bryczką, pokazy udzielania pierwszej pomocy, zawody w przeciąganiu liny, a także wieczorna zabawa taneczna.

Lokalni fani filmów z gatunku science fiction mają powody do zadowolenia. Już w sobotę 18 lipca w Turku odbędzie się Nocny Maraton Filmowy, poświęcony właśnie tego typu kinematografii. Maraton, który odbędzie się na dziedzińcu  Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, rozpocznie się o godz. 21:00. Turkowianie obejrzą dwa hity: Gwiezdne Wojny – Zemsta Sithów i Gwiezdne Wojny – Nowa Nadzieja.  Na seans zapraszają: Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku, Biblioteczny Klub Filmowy i Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

Niedziela

Nordic walking w sobotę, joga w niedzielę? Dokładnie! W niedzielę 19 lipca przyjdzie czas na jogę w wersji „light”. Mowa o zajęciach jogi, przeznaczonych także dla osób początkujących i kobiet w ciąży. Początek o godz. 10:00. Miejscem wydarzenia ponownie będzie Stadion 1000-lecia, a zbiórka ponownie odbędzie się przy basenie.

W niedzielę odbędzie się też bardzo znana w naszym powiecie i regionie impreza, łącząca w sobie integrację społeczności i element kulinarny. Mowa o Święcie Plinzy w Rzechcie. Plinza to oczywiście znany wszystkim dobrze placek ziemniaczany. Któż nie przepada za tą prostą, a zarazem smaczną potrawą? Także w tym roku w Rzechcie będzie można zobaczyć, jak dzielni kucharze podejmować będą próbę pobicia rekord w usmażeniu olbrzymiej plinzy. Wszyscy, którzy czują się na siłach, będą mogli wziąć udział np. w mistrzostwach świata w rzucie plinzą. Na zgromadzonych czekać będzie również zabawa taneczna, liczne atrakcje dla dzieci oraz występy zespołów. Początek imprezy o godz. 14:00.

AW

Podobne artykuły

Rzechta: Rekord pobity! Wielka plinza usmażona

Rzechta: Rekord pobity! Wielka plinza usmażona

25-07-2016
Rzechta: Kolejne Święto Plinzy ucztą dla łasuchów

Rzechta: Kolejne Święto Plinzy ucztą dla łasuchów

24-07-2016
Wideo: Upiekli rekordową plinzę w Rzechcie

Wideo: Upiekli rekordową plinzę w Rzechcie

20-07-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama