Wójt Malanowa i Młynarczyk startują do Sejmu
Prawo i Sprawiedliwość planuje dopiero we wrześniu oficjalnie ujawnić, kto znalazł się na ich listach wyborczych, tymczasem taka skryta nie jest Platforma Obywatelska. Okazuje się, że mieszkańcy powiatu tureckiego będą mieli okazję oddać głosy na dwóch dobrze znanych im polityków.
Stosowne rozstrzygnięcia przyniosła Wielkopolska Rada Regionu PO. Na posiedzeniu wyjazdowym w Swarzędzu zatwierdzone zostały listy wyborcze, dzięki czemu wiemy już, kto będzie próbował dostać się do Sejmu w czterech wielkopolskich okręgach – poznańskim, pilskim, kalisko-leszczyńskim i najbardziej nas interesującym konińsko-gnieźnieńskim.
Liderem listy w naszym okręgu jest Tomasz Nowak. Za nim na liście znaleźli się Paweł Arndt i Maria Bychawska. Politycy z naszego powiatu, którzy staną w wyborcze szranki, to Sławomir Prentczyński (miejsce 7) i Dariusz Młynarczyk (ostatnie miejsce 18).
Kandydatem na senatora w naszym okręgu 93 będzie oczywiście Ireneusz Niewiarowski.
AW
Źródło: wielkopolski.platforma.org

Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB
email: redakcja@turek.net.pl
telefon: 787 77 74 72