sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Seńko obiecuje, że ulica Smorawińskiego będzie zrobiona. Wcześniej prace na trasie Miłaczew-Skarżyn

Seńko obiecuje, że ulica Smorawińskiego będzie zrobiona. Wcześniej prace na trasie Miłaczew-Skarżyn
 

W środę 27 kwietnia odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Tureckiego. Czym byłyby te obrady, gdyby tradycyjnie już nie poruszono sprawy wymagającej przebudowy ulicy Smorawińskiego, która choć znajduje się w Turku to jest powiatową. Wtedy to starosta Mariusz Seńko poinformował zebranych, że prace zostaną wykonane, bo porozumienie z burmistrzem Antosikiem zostało osiągnięte.

O ul. Smorawińskiego mówi się regularnie na sesjach Rady Powiatu czy też Rady Miejskiej Turku, jak również podczas spotkań z mieszkańcami. Ostatnimi czasy pojawiły się informacje, że władze miasta i powiatu chcą znaleźć konsensus, a jednym z elementów porozumienia w kwestii wyremontowania i przekazania Turkowi ul. Smorawińskiego jest m.in. sprzedaż 1/6 powierzchni byłego budynku PWSZ.

reklama

Do sprawy powrócono również podczas ostatniej sesji Rady Powiatu. Swojego sceptycyzmu nie krył Dariusz Młynarczyk. Polityk PO mówił o tym, że widzi wprawdzie, że o ul. Smorawińskiego sporo się dyskutuje, ale w jego ocenie jest to raczej „żonglerka” problemami mieszkańców, którzy z tej ulicy muszą korzystać. Młynarczyk zapowiedział, że o ową inwestycję będzie walczył, rozmawiając zarówno ze starostą, jak i burmistrzem, skoro wymaga tego sytuacja.

Okazać się może, że lokalni samorządowcy nie będą musieli już usilnie walczyć o ów remont. – Też mi zależy, żeby ta ulica była zrobiona. Cały czas zastanawialiśmy się nad mechanizmami finansowania. Myślę, że ten mechanizm już się jakby doprecyzował. Dzisiaj jestem po spotkaniu z panem burmistrzem Antosikiem i chyba dopięliśmy wszystkie szczegóły, które były technicznie nie do końca jasne. Jeśli nic się nie zmieni, to na sesji czerwcowej będziemy mogli ogłosić sukces i to, że wreszcie ta ulica Smorawińskiego będzie realizowana i w tej kadencji zostanie zakończona. Tu może pan radny trzymać mnie za słowo. Dziś oficjalnie jeszcze raz powtarzam - ulica Smorawińskiego będzie w tej kadencji zrobiona – powiedział starosta Seńko.

To nie jedyne pozytywne wieści z gatunku tych „drogowych”. Przez lata zaniedbana pod względem takich inwestycji gmina Malanów doczeka się wsparcia od powiatu. Przyjmie ono formę przebudowy drogi powiatowej Malanów-Żdżary na odcinku Miłaczew-Skarżyń. W działaniu partycypować będzie też sama gmina Malanów, a tamtejsi samorządowcy już zdecydowali o przekazaniu dotacji w wysokości 100 000 zł.

Jak zauważył Mariusz Seńko, powiat od wójtów i burmistrzów okolicznych gmin (z wyjątkiem Tuliszkowa) ma rozmaite deklaracje partycypowania w kosztach inwestycji drogowych. Gminy te oferują pokrycie od 30% do 50% kosztów poszczególnych działań.

AW

Podobne artykuły

OSP Malanów wygrywa zawody strażackie w Miłaczewie

OSP Malanów wygrywa zawody strażackie w Miłaczewie

2 sierp.
Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

19-05-2020
Podpisano umowę na budowę drogi w sołectwie...

Podpisano umowę na budowę drogi w sołectwie...

14-04-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama