piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wielkie czytanie i dożynki. Zobacz co Cię czeka w ten weekend!

Wielkie czytanie i dożynki. Zobacz co Cię czeka w ten weekend!
 

Stało się – wakacje oficjalnie dobiegły końca. Jednak nie ma co na sobie drzeć szat. Poniżej znajdziecie listę z różnymi imprezami, które odbędą się w pierwszy wrześniowy weekend i dzięki którym zapomnicie na chwilę o zbliżającej się jesieni.

Turniej Tenisa Ziemnego - 3.09, 9:00

W sobotę w Malanowie rozegrany zostanie Turnieju Tenisa Ziemnego w grze podwójnej. Organizatorem zmagań jest oczywiście Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie.

reklama

Narodowe Czytanie w Brudzewie – 3.09, godz. 14:00

Całą Polskę ogarnęło Narodowe Czytanie. Tego typu wydarzenie odbędzie się także na rynku w Brudzewie (Plac Wolności). Do uczestnictwa zachęcają Gminna Biblioteka Publiczna w Brudzewie oraz Gminny Ośrodek Kultury "Wozownia". 

Koncert Romana Gerczaka – 3.09, 16.00

Wszyscy spragnieni kulturalnych doznań powinni wybrać się w tę sobotę do Russocic na koncert Romana Gerczaka. Roman Gerczak to mężczyzna wielu talentów, jest nie tylko piosenkarzem, ale również artystą kabaretowym i aktorem. W programie są przewidziane takie przeboje jak: „Zabrałaś mi lato”, „Jeśli chcesz, to mi wierz”, „Urodziny dziadka”, „Tramwaj”, „Koala” i „Polski weekend”. Warto wybrać się na ten koncert, szczególnie że wstęp jest bezpłatny. To wydarzenie będzie mieć miejsce 3 września o godzinie 16:00 w Domu Parafialnym im. ks. Grzegorza Domańskiego w Russocicach.

Mariaszkowe Klimaty – 3.09, 20.30

Jeżeli ktoś ma ochotę posłuchać muzyki, jednak Roman Gerczak to nie jego klimaty, może wybrać się do Restauracji 69. W sobotę zagra tam DJ Osa, a wstęp jest bezpłatny. Jeżeli znasz już mariaszkowe imprezy i je polubiłeś lub jeśli nie masz zielonego pojęcia co to jest, ale chcesz poznać ich klimat, przyjdź do 69 na 20:30.

reklama

Narodowe Czytanie Quo Vadis – 3.09, 18.00

To już 5 edycja akcji Narodowe Czytanie, której zadaniem jest promowanie czytelnictwa. W naszym mieście organizacji tego zadania podjęła się kolejny raz z rzędu Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka wraz z Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. W tym roku Polacy będą zaczytywać się we wspaniałej powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. Czy znajdzie się ktoś, kogo nie wzruszają losy Winicjusza i Ligii? Akcja będzie mieć miejsce w sobotę 3 września na Placu Wojska Polskiego (Rynek) o godzinie 18:00.

Piknik Wędkarski – 4.09, 12.00

Sołectwo Głogowa oraz Koło Wędkarskie nr 33 we Władysławowie zapraszają na Rodzinny Piknik Wędkarski, który rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12:00. W programie są przewidziane konkursy sprawnościowe, zmagania wędkarskie, pokaz sprzętu wędkarskiego, lekcje ekologiczno-wędkarskie, ognisko, dmuchany park rozrywki i inne niespodzianki. Piknik odbędzie się przy stawie przy Remizie OSP w Głogowej.

Powiatowo - Miejsko - Gminno - Parafialne Dożynki Powiatu Tureckiego – 4.09, 12.30

Ależ długa nazwa! Na pewno zobowiązuje on do organizacji dużego wydarzenia. Czy te dożynki pobiją na głowę pozostałe, które miały już miejsce? Zobaczymy. W niedzielę o godzinie 12:30 przy kościele parafialnym w Kaczkach Średnich zbiorą się delegacje wieńcowe, natomiast o 13:00 w tymże kościele odbędzie się Msza Dziękczynna. Po skończonej mszy o 14:15 nastąpi przemarsz na miejsce uroczystości dożynkowych, czyli Stadion Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, gdzie odbędzie się część oficjalna i obrzędowa Święta Plonów przy Udziale Zespołu Pieśni i Tańca „ANILANA” z Łodzi. O 16:00 wystąpi „Big Band Miasta i Powiatu Tureckiego, a na 17:00 jest zaplanowana zabawa taneczna wraz z zespołem „Summers”. Ciekawe czy uda im się choć trochę przedłużyć lato.

Kino

Weekend to świetny czas, aby wybrać się do kina. Kino w Turku po miesięcznej przerwie oferuje nam dwie pozycje filmowe.

Pierwsza to Tini. Nowe życie Violetty. Serial Disneya „Violetta” odniósł ogromny sukces na całym świecie, a aktorka grająca główną rolę, Martina Stoessel, stałą się wzorem dla wszystkim młodych dziewcząt, dlatego film pokazujący jej dalsze losy to świetna propozycja dla wszystkich fanów. Film będzie wyświetlany od 2 do 5 września o godzinie 16:30.

Druga propozycja to Iluzja 2 – kontynuacja przeboju z 2013 roku. W tej części zobaczymy kilka nowych twarzy, m.in. Daniela Radcliffe’a, który już czarował na ekranie w serii filmów o najsłynniejszym czarodzieju Harrym Potterze. Ponieważ to druga część możemy się spodziewać, że efekty specjalne i sztuczki magiczne będą jeszcze bardziej imponujące i efektowne niż w pierwszej. Na seans możemy się wybrać od 2 do 5 września na godzinę 19:00.

A. Kasprzak

Podobne artykuły

Pierwszy weekend wakacji a już jest w czym...

Pierwszy weekend wakacji a już jest w czym wybierać!...

25 czerw.
Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji?...

Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji? Zobacz,...

29-08-2019
Imprezowy zawrót głowy już w ten weekend....

Imprezowy zawrót głowy już w ten weekend. Będzie...

23-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama