czwartek 01 grudnia 2022

Blanki, Edmunda, Eligiusza

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tomasz Szulc "Rolnikiem Roku". Ma 140 sztuk bydła, sprzedał 600 000 litrów mleka

Tomasz Szulc
 

W piątek 27 stycznia w Barbórce odbyło się kolejne już Spotkanie Noworoczne, w trakcie którego po raz szósty jednego z mieszkańców naszego powiatu uhonorowano tytułem „Rolnika Roku”. Tym razem został nim Tomasz Szulc ze Smaszewa w gminie Tuliszków.

O tym, kto powinien otrzymać to zaszczytne miano, zadecydowała Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Jak można było dowiedzieć się podczas piątkowego Spotkania Noworocznego, w wyborze laureata wyróżnienia kierowano się takimi kryteriami, jak wielkość gospodarstwa danego rolnika, skala pozyskiwania funduszy europejskich, współpraca ze środowiskiem rolniczym, wprowadzanie innowacji, kultywowanie tradycji gospodarstwa rodzinnego itp.

reklama

Tegoroczny laureat – Tomasz Szulc prowadzi gospodarstwo wraz żoną Justyną. Zostało ono przejęte od rodziców pana Tomasza w roku 2008. Dziś rolnik może pochwalić się gospodarowaniem na areale 60 hektarów oraz posiadaniem wysokiej klasy sprzętu. „Rolnik Roku Powiatu Tureckiego” zajmuje się hodowlą bydła mlecznego. W stadzie podstawowym pana Tomasza znajduje się 70 krów mlecznych. Gdy policzymy wszystkie zwierzęta hodowlane, to osiągniemy liczbę 140 sztuk. Rolnik w roku 2016 odstawił do mleczarni ponad 600 000 litrów mleka.

To dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Mobilizuje nas ono do dalszego rozwoju naszego gospodarstwa. Dziękujemy bardzo – mówił Tomasz Szulc, odbierając nagrodę z rąk prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej - Piotra Walkowskiego, przewodniczącego Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Turku - Marka Pańczyka, delegata Wielkopolskiej Izby Rolniczej - Krzysztofa Przygońskiego i burmistrza gminy i miasta Tuliszków – Grzegorza Ciesielskiego.

AW

2
3
4
5

Podobne artykuły

Mleczarnia w Turku ogranicza odbiór mleka od 27...

Mleczarnia w Turku ogranicza odbiór mleka od 27...

23-03-2020
Łukasz Szymański

Łukasz Szymański "Rolnikiem Roku". Z żoną-sołtysem...

26-01-2018
Pomoc dostosowawcza dla producentów mleka...

Pomoc dostosowawcza dla producentów mleka i rolników

15-03-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama