piątek 18 września 2020

Ireny, Irminy, Stanisława

reklama

Łódzcy chirurdzy w szpitalu w Turku? Zmiany już w marcu

Łódzcy chirurdzy w szpitalu w Turku? Zmiany już w marcu - foto: freeimages.com / Zarko Kecman
foto: freeimages.com / Zarko Kecman 

Zmiany zachodzące w szpitalu w Turku interesują wielu mieszkańców naszego powiatu. Temat ten poruszony został także podczas sesji Rady Gminy Brudzew. O działania podejmowane w SP ZOZ dopytywał radny Józef Budynek, a odpowiedzi udzieliła radna powiatowa Barbara Zielińska. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem nad pacjentami leżącymi na stole operacyjnym staną chirurdzy, reprezentujący firmę z Łodzi.

Odpowiem, odnośnie zawirowań na chirurgii. Dyrektor szpitala wielokrotnie spotykał się z lekarzami z chirurgii, rozmawiał z nimi. Niestety te rozmowy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów – wyjaśniała radna powiatowa, przewodnicząca Komisji Zdrowia.

Barbara Zielińska informowała, że wspomniani lekarze otrzymali trzymiesięczne wypowiedzenia. – Ogłoszono nowy konkurs. Zapisy oferty konkursowej pozwolą rozwiązać dotychczasowe problemy. Chodzi m.in. o zwiększenie liczby dyżurów. Do tej pory każdy z lekarzy miał cztery dyżury miesięcznie w poradni chirurgicznej. W dniu dzisiejszym została rozpatrzona oferta, złożona przez firmę zewnętrzną – mówił Barbara Zielińska podczas sesji Rady Gminy Brudzew w dniu 17 lutego.

Wspomniany oferta pochodzi od firmy z Łodzi. – Pod względem formalnym i merytorycznym spełniła wymogi i została przyjęta. Tak więc od 1 marca chirurgia będzie dalej funkcjonować. Czy będzie lepiej? Na dzień dzisiejszy mamy pięciu lekarzy. Od 1 marca firma zapewnia nam siedmiu – stwierdziła radna dodając, że dostęp pacjentów do lekarzy będzie lepszy.

Radna Barbara Zielińska wyjaśniła, że nie jest wykluczone to, iż niektórzy miejscowi lekarze znajdą się jednak w grupie chirurgów, pracujących dla łódzkiej firmy. – Też z nimi były rozmowy. Też proponowano im pracę w tej firmie. Nie wiem na dzień dzisiejszy, czy nasi lekarze przyjęli ofertę – powiedziała radna, nie zagłębiając się w tematykę finansów.

AW

Podobne artykuły

Czy na lotnisku w Łodzi można wypożyczyć...

Czy na lotnisku w Łodzi można wypożyczyć samochód...

19 lip.
Wideo: Niecodzienne znalezisko na dnie...

Wideo: Niecodzienne znalezisko na dnie zbiornika...

29 czerw.
Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

14-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama