piątek 10 lipca 2020

Filipa, Sylwany, Witalisa

reklama

Wideo: Niecodzienne znalezisko na dnie zbiornika wodnego w powiecie. Właściciel tajemniczej łodzi poszukiwany.

Wideo: Niecodzienne znalezisko na dnie zbiornika wodnego w powiecie. Właściciel tajemniczej łodzi poszukiwany.
 

Ciekawe znalezisko na dnie jednego ze zbiorników wodnych na terenie naszego powiatu. Podczas przeszukiwania dna grupa płetwonurków pasjonatów natrafiła na łódź typu Canoe. Odkrywcy liczą na kontakt z właścicielem znaleziska i oferują pomoc w wydobyciu.

Jak poinformował naszą redakcję Pan Dawid Jóźwiak, zbiorniki znajdujące się na terenie naszego powiatu są częstym celem podwodnych wypraw płetwonurków, którzy cenią sobie turkowskie akweny za urozmaicone dno, a także mnogość ryb ubarwiających podwodne spacery. Podczas jednej z takich wypraw, płetwonurkowie natrafili na dobrze zachowane Canoe. Jak informują, łódź jest sporych rozmiarów i dobrze zachowana. - Ma ponad 4 metry i jest w dobrym stanie (to co widać na filmie to naloty, które łatwo oczyścić) Jeśli nie posiada uszkodzeń niewidocznych pod wodą, nadaje się do pływania i stanowi jakąś wartość – podkreśla Pan Dawid.

reklama

Ze wstępnych oględzin wynika, że łódź nie zatopiono celow - prawdopodobnie zatonęła w wyniku jakiegoś zdarzenia. Leży dość daleko od brzegu i niestety opadła w dość gęstą i dużą trawę oraz muliste dno. Łódź dotychczas nie była prawdopodobnie przez nikogo zauważona.

Grupa płetwonurków za pomocą naszego portalu pragnie odnaleźć właściciela łodzi i pomóc w jego wydobyciu. Wydobycie jest o tyle istotne, iż pozostawione same sobie Canoe za rok czy dwa zapadnie się całkowicie w mulistym dnie i będzie się rozkładać przez wiele lat zanieczyszczając niepotrzebnie akwen. - Jeśli znajdzie się właściciel i poda miejsce zatonięcia łodzi oraz treść napisu znajdującego się na niej, to podam dokładne namiary i głębokość. Możemy także pomóc w wydobyciu łodzi na powierzchnię. – informuje Pan Dawid.

W przypadku braku odzewu płetwonurkowie planują wydobyć czółno i przekazać je właścicielowi zbiornika, ratując tym samym jezioro od zanieczyszczenia. - Bez sensu zanieczyszczać jezioro tak dużym elementem - laminat rozkłada się w mule wiele lat – podsumowują płetwonurkowie.

Podobne artykuły

Świadkowie Jehowy zapraszają na kongres

Świadkowie Jehowy zapraszają na kongres "Bądź odważny!"

09-08-2018
Łódzcy chirurdzy w szpitalu w Turku? Zmiany już...

Łódzcy chirurdzy w szpitalu w Turku? Zmiany już w marcu

19-02-2017
19-latek chciał zepchnąć radiowóz do rowu....

19-latek chciał zepchnąć radiowóz do rowu. Policja...

18-07-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama