niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Russocice: Przebudowali drogę za 1,3 mln zł. Seńko, Zając i Wojtkowiak mają powody do zadowolenia, bo będzie bezpiecznie

Russocice: Przebudowali drogę za 1,3 mln zł. Seńko, Zając i Wojtkowiak mają powody do zadowolenia, bo będzie bezpiecznie
 

Nie było szarf, nie było nożyczek. Było za to spokojne, merytoryczne spotkanie. We wtorek 27 czerwca przy przebudowanej drodze w Russocicach, biegnącej od kościoła do miejscowego cmentarza, zjawili się przedstawiciele władz powiatu oraz gminy Władysławów. Uczestnicy wydarzenia podsumowali przebieg inwestycji, której wykonanie na odcinku 955 metrów kosztowało ok. 1 320 000 złotych. 500 000 złotych z tej puli środków pochodziło z budżetu gminy Władysławów.

We wtorek przy drodze w Russocicach zjawili się m.in. starosta Mariusz Seńko, zastępca wójta gminy Władysławów – Piotr Szewczyński, radny Rady Powiatu – Zdzisław Wojtkowiak, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych – Andrzej Paruszewski, przewodnicząca Rady Gminy Władysławów – Krystyna Michalak, wiceprzewodniczący Rady Gminy Władysławów – Maciej Czaja, sołtys Russocic - Stanisław Kacprzak, a także przedstawiciele firm, które zajęły się wykonaniem przebudowy drogi, położeniem chodników itp.

reklama

Starosta Mariusz Seńko dziękował władzom gminy Władysławów za to, że były otwarte na współpracę. – Trzeba pamiętać, że to porozumienie, które zostało zawarte między powiatem tureckim a gminą Władysławów, w dużym stopniu było możliwe dzięki otwartej postawie pana wójta Krzysztofa Zająca. Myślę, że ta inwestycja będzie dobrze służyła mieszkańcom miejscowości, gminy.

Starosta zwracał uwagę na to, że nie jest to tylko droga od cmentarza do kościoła. Ten odcinek drogi wpisuje się całość ciągu komunikacyjnego, wiodącego do centrum Władysławowa, także do Zespołu Szkół. – Stawiamy na bezpieczeństwo na ciągach komunikacyjnych, prowadzących do szkół. Ta droga to także przedłużenie tego ciągu do szkół. To świetnie wpisało się w kontekst współpracy powiatu z gminami. To świetny przykład kooperacji, dzięki której udało się nam to zrealizować.

Pojawił się nowy asfalt, nowe chodniki, zadbano o kanalizację deszczową, ale to nie jedyne zmiany. Przebudowane zostało także skrzyżowanie. Teraz u zbiegu ulic istnieje rondo. Na jego środku znajduje się dość plaska wysepka, więc nawet potężne pojazdy (były pytania o przejazdy kombajnem itp.) nie powinny mieć problemu z przejechaniem przez owe rondo.

reklama

Pojawienie się ronda poprawiło bezpieczeństwo. Takie rozwiązania na skrzyżowaniu, jakie były tutaj wcześniej, są bardzo niebezpieczne, wprowadzają dezorientację. Rondo jest jednoznaczne i myślę, że w praktyce się ono sprawdzi – mówił kierownik ZDP. Andrzej Paruszewski przyznał, że realizacja inwestycji nastręczyła nieco kłopotów, rozpoczęła się praktycznie zimą, ale koniec końców udało się osiągnąć dobre efekty.

Na mocy stosownych porozumień przebudowaną drogę od powiatu przejęła gmina i od 2017 roku to ona odpowiada za jej utrzymanie.

AW

Podobne artykuły

Władysławów: Zainwestują w przedszkole, nie...

Władysławów: Zainwestują w przedszkole, nie...

18-09-2018
Russocice: Mrok na cmentarzu oburza sołtysa....

Russocice: Mrok na cmentarzu oburza sołtysa. "Ludzie...

13-02-2018
Russocice: Wędrowali z Trzema Królami -...

Russocice: Wędrowali z Trzema Królami - Maciejem,...

06-01-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama