poniedziałek 22 kwietnia 2019

Łukasza, Kai, Nastazji

reklama

VI Uniejowski Festiwal Smaków. Ziemniak i jabłko w roli głównej

VI Uniejowski Festiwal Smaków. Ziemniak i jabłko w roli głównej
 

Za nami drugi dzień „Smakowitych spacerów po Uniejowiie”. Święto miłośników dobrego jedzenia już na stałe wpisało się w kalendarz uniejowskich imprez. W tegorocznej edycji wydarzenia udział bierze aż 14 restauracji. Dania główne i desery oceniają jurorzy oraz degustatorzy. Ciekawe komu w tym roku przypadnie „Lilia Smakosza”, a także tytuł „Najbardziej Apetycznego Miejsca w Uniejowie 2019”.

Trzydniowe świętowanie rozpoczęło się w piątek 12 kwietnia, od szkoleń, pokazów i prezentacji, między innymi tradycyjnych i regionalnych produktów kuchni kaszubskiej, podkarpackiej, a także łódzkiej, włoskiej i węgierskiej. Nie zabrakło pokazu kulinarnego Adama Kozaneckiego. Trzeba zaznaczyć, że finalista programu MasterChef pochodzi z Uniejowa. W sobotę jurorzy oraz degustatorzy wybrali się w kulinarną podróż, która była okazją, by odkryć nowe smaki w najsmaczniejszych lokalach w mieście. Akcja degustacyjna pod hasłem „Smakowite spacery po Uniejowie” zakończy się jutro po południu. Tym razem powrócono do korzeni, dając możliwość skosztowania tego, co w naszym regionie jest od zawsze. W tegorocznej odsłonie w daniach głównych królują ziemniaki, a w deserach jabłka. Produkty pochodzą prosto od lokalnych producentów. 

reklama


Zasady festiwalu pozostają bez zmian. Uczestnicy wydarzenia zaopatrzeni w Paszporty Degustatora, za każdą zamówioną w restauracji biorącej udział w konkursie potrawę otrzymują pieczątkę potwierdzającą skosztowanie dania. By wziąć udział w losowaniu nagród, trzeba spróbować i ocenić co najmniej 6 dań głównych i co najmniej 4 deserów. Głosując na najsmaczniejsze dania i desery dajemy restauracjom szansę na zdobycie nagrody, jaką jest „Lilia Smakosza”, a także tytułu „Najbardziej Apetycznego Miejsca w Uniejowie 2019”.


 

Podobne artykuły

Indiańskie tańce i pokazy na POW WOW Uniejów 2019

Indiańskie tańce i pokazy na POW WOW Uniejów 2019

15 kw.
Uniejów stolicą światowego tańca. Na parkiecie...

Uniejów stolicą światowego tańca. Na parkiecie...

18 mrz.
Nagroda za rozwój dla Turku

Nagroda za rozwój dla Turku

19-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama