środa 30 listopada 2022

Andrzeja, Maury, Ondraszka

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Świąteczna wycieczka z zajączkiem

Świąteczna wycieczka z zajączkiem - fot.: OSP Turek
fot.: OSP Turek 

Wielkanocna wycieczka po lokalnych atrakcjach to niespodzianka, którą dla swoich tymczasowych lokatorów przygotowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. Dzieciom towarzyszył nie byle kto – wysłanniczka wielkanocnego zajączka.

Świąteczna wycieczka to kolejna atrakcja, którą dla uchodźców wojennych z Ukrainy przygotowali turkowscy druhowie ochotnicy. Na trasie wielkanocnych wojaży znalazły się zamek i rynek w Uniejowie, zbiornik w Przykonie oraz zapora na zbiorniku Jeziorsko.

reklama

Przepięknie ubrana „zajączka” pojawiła się w turkowskiej strażnicy w samiutką Wielkanoc. Marzena Chmielewska, która wcielił się w tą rolę, przyniosła dzieciom słodycze i potowarzyszyła im w wiosennej wyprawie. Wystarczył jeden telefon do niezawodnego Pawła Kaźmierczaka, właściciela firmy Rollotrans i pod strażnicę zajechał autobus, którym dzieciaki wraz z opiekunami: kierowcą Arturem Kaźmierczakiem, Krzysztofem Pietrzakiem oraz Tadeuszem Wojciechowskim, wyruszyły na wycieczkę do Uniejowa.

Pierwszym punktem wycieczki był zbiornik i wiatraki w Przykonie. W Uniejowie wycieczkowicze zwiedzili zamek, przespacerowali się nad Warta, przysiedli przy tężniach i przeszli kładką na miejscowy ryneczek. Potem autobus zawiózł ich na tamę do Jeziorska. Zadowoleni i dotlenieni, po dniu pełnym wrażeń, wrócili do swojego tymczasowego domu w Turku.

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: OSP Turek2
fot.: OSP Turek3
fot.: OSP Turek4
fot.: OSP Turek5

Podobne artykuły

Europejskie Dni Ptaków już w najbliższy...

Europejskie Dni Ptaków już w najbliższy weekend....

29 wrz.
Uzależniony od ruchu. Aleksander Grzegorzewski...

Uzależniony od ruchu. Aleksander Grzegorzewski...

30 lip.
Po dwuletniej przerwie harcerze z Turku wrócili...

Po dwuletniej przerwie harcerze z Turku wrócili na...

18 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama