niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Rząd ogłasza kolejny etap luzowania obostrzeń. Działalność od 18 maja wznowią m.in. fryzjerzy, restauracje oraz siłownie

Rząd ogłasza kolejny etap luzowania obostrzeń. Działalność od 18 maja wznowią m.in. fryzjerzy, restauracje oraz siłownie
 

W dniu dzisiejszym tj 13 maja 2020 premier Rządu RP podczas konferencji prasowej ogłosił kolejne luzowanie obostrzeń w związku z pandemią koronawiusa. W ramach zmian swoje salony mogą otworzyć fryzjerzy i kosmetyczki a także restauratorzy. Zmiany dotyczą też większych limitów dla osób uprawiających sport na obiektach sportowych. 

- Wiemy też, że nic nie będzie tak, jak wcześniej. Ale ten powrót do normalności, do tej "nowej normalności" właśnie, jest zależny od tego, jak będziemy przestrzegać restrykcji - poinformował Mateusz Morawiecki. Zgodnie z rządowym harmonogramem trzeci etap odmrażania gospodarki ma objąć zakłady fryzjerskie oraz salony kosmetyczne. Ponowne otwarcie wspomnianych usług od 18 maja.

reklama

Ponowne uruchomienie usług będzie możliwe przy zachowaniu odpowiednich wymogów sanitarnych. Wprowadzone zostają limity liczby osób, które mogą przebywać w danym salonie. Dodatkowo obowiązywać mają zasady sporządzania protokołów dezynfekcji po każdym kliencie, a także procedur dla personelu po wyjściu klienta. Pracownicy będą zobowiązani także do używania ręczników jednorazowych. 

Trzeci etap odmrażania gospodarki dotyczy również barów, kawiarni i restauracji. Od 18 maja wprowadzona zostaje możliwość przyjmowania klientów w środku lokalu oraz otwarcia ogródków. Również w przypadku gastronomii kluczowe pozostają wymogi sanitarne czyli zmniejszona liczba gości w sali. Limit klientów w obiektach gastronomicznych wyniesie 1 osoba na 4 metr kw.  Premier zaapelował również do restauratorów o otwieranie ogródków na świerzym powietrzu. - Na świeżym powietrzu jest bezpieczniej, jak mówią nam epidemiolodzy - zaznaczył Morawiecki.

Od przyszłego poniedziałku zmieniają się również zasady dotyczące sportu na otwartej infrastrukturze, czyli m.in. na boiskach, orlikach oraz stadionach. Od 18 maja będzie mogło na nich ćwiczyć 14 osób oraz dwóch trenerów. Zmiany dotyczą również działalności salach sportowych. Od przyszłego tygodnia na salach o wielkości do 300 m kw. będzie mogło przebywać naraz 12 osób oraz trener. Na salach do 800 m kw. - 16 osób oraz dwóch trenerów.

Podobne artykuły

Gmina Brudzew. Koronawirus w Szkole Podstawowej...

Gmina Brudzew. Koronawirus w Szkole Podstawowej w...

24 wrz.
Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zakażonych...

Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zakażonych osiem...

16 wrz.
Kolejna ofiara koronawirusa w powiecie. Zmarł...

Kolejna ofiara koronawirusa w powiecie. Zmarł...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama