wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Stan zagrożenia COVID-19 w powiecie na dzień 14.05. Nowy przypadek zakażenia?

Stan zagrożenia COVID-19 w powiecie na dzień 14.05. Nowy przypadek zakażenia?
 

W opublikowanej dziś aktualizacji WUW na temat stanu zagrożenia COVID-19 w powiecie tureckim dowiadujemy się, że na dzień 14.05.2020 zarejestrowano sześć przypadków zakażenia koronawirsem. Rzecznik Starostwa Powiatowego w Turku zdementował jednak informację o dzisiejszym nowym przypadku zakażenia. 

Według danych przekazanych przez PSSE w Turku z powodu podejrzenia koronowirusa COVID-19 na dzień 14.05.2020 nie ma osób objętych nadzorem epidemiologicznym. Hospitalizowana jest jedna osoba. Poddanych kwarantannie 270 osób. Liczba osób objętych izolacją domową: 2.

reklama

Na dzień 30.04.2020 r. według raportu PSSE zarejestrowano pięć przypadków z powiatu tureckiego z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2, z czego trzy osoby uznane jako wyleczone. Jednak według informacji Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odnotowano dziś szósty przypadek zakażenia (29-letnia kobieta, która przebywa w izolacji domowej). Starostwo Powiatowe w Turku informuje, że jest to pomyłka a stosowne sprostowanie ma zostać opublikowane niebawem.

Dane dla Województwa Wielkopolskiego
Jak informuje Wojewódzka PSSE w Poznaniu ogółem na terenie województwa wielkopolskiego na dzień 14.05.2020 godz. 14:00 ogólna liczba zarażonych wynosi 1 734 osoby (972 aktualnie chorych, 629 wyleczonych). Dotychczas zmarły 133 osoby. Objętych nadzorem epidemiologicznym jest 391 osób. Hospitalizowanych ogółem 325 osób, poddane kwarantannie są zaś 9 964 osoby w całej Wielkopolsce. 

Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, PSSE w Turku

Stan zagrożenia COVID-19 w powiecie na dzień 14.05. Nowy przypadek zakażenia?

Podobne artykuły

Mobilny Punkt Szczepień już w tę sobotę w...

Mobilny Punkt Szczepień już w tę sobotę w firmie Ambro

15 wrz.
Gmina Władysławów wśród liderów szczepień w...

Gmina Władysławów wśród liderów szczepień w powiecie...

9 wrz.
OSP Turek zaprasza na szczepienia bez rejestracji

OSP Turek zaprasza na szczepienia bez rejestracji

3 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama