sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Dziś brak nowych zakażeń w powiecie. Nowe ognisko koronawirusa w konińskim szpitalu

Dziś brak nowych zakażeń w powiecie. Nowe ognisko koronawirusa w konińskim szpitalu - fot. google map
fot. google map 

Pierwszy od wielu tygodni raport Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w którym nie ma nowych zakażeń wśród mieszkańców naszego powiatu. To z pewnością powód do zadowolenia jednak niepokojące informacje napływają z Konina w którym obserwowane jest nowe ognisko zakażeń w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

W powiecie tureckim na dzień 23 lipca wg Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiolgicznej w Turku zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 są 204 osoby.  W dniu dzisiejszym liczba ta się nie powiększyła jednak niepokojące dane napływają z Konina, gdzie wśród pacjentów oraz personelu szpitala od kilku dni odnotowuje się wyraźny wzrost zakażeń na COVID-19. W okresie zaledwie kilku dni zamknięte zostały główne oddziały Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Praktycznie co dzień odnotowywane są nowe zakażenia w konińskim szpitalu. Na dzień 23 lipca w Koninie jest 27 chorych na COVID-19 w tym także członkowie personelu medycznego szpitala.  Wykonano także znaczną ilość testów, których wyniki jeszcze nie są znane. 

reklama

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3526 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 191 osób zmarło, a 2455 wyzdrowiało. 

Podobne artykuły

Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zakażonych...

Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zakażonych osiem...

16 wrz.
Kolejna ofiara koronawirusa w powiecie. Zmarł...

Kolejna ofiara koronawirusa w powiecie. Zmarł...

16 wrz.
Trzy nowe pozytywne wyniki na SARS-CoV-2 u...

Trzy nowe pozytywne wyniki na SARS-CoV-2 u...

11 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama