poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Są ważni i potrzebni. Dzień pracownika socjalnego w powiecie tureckim

Są ważni i potrzebni. Dzień pracownika socjalnego w powiecie tureckim - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Wsparcie, pomoc, profilaktyka – a to wszystko z ogromną empatią i szacunkiem – to czego doświadczają na co dzień pracownicy socjalni, niejednokrotnie wykracza poza ich zawodowe kompetencje. Nic dziwnego, że Dzień Pracownika Socjalnego, który rokrocznie obchodzimy 21 listopada, jest pretekstem do docenienia tej, ważnej dla społeczeństwa, profesji.

Właśnie w poniedziałek, 21 listopada, Starosta Turecki gościł przedstawicieli różnych ośrodków, świadczących pomoc socjalną. W imieniu Samorządu Powiatu Tureckiego, Dariusz Kałużny podziękował im za wrażliwość i wielkie serce, które każdego dnia okazują swoim podopiecznym oraz niesienie dobra tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne. – Niech w wypełnianiu tak ważnej społecznie roli, zawsze towarzyszą Państwu poczucie radości z realizowania swojej misji oraz wyrazy szacunku ze strony społeczeństwa, i to nie tylko w dniu Waszego święta, ale cały rok – mówił starosta, składając życzenia wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz wspierania potrzebujących mieszkańców powiatu tureckiego.

reklama

W spotkaniu uczestniczyli: Edyta Michalak – dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Turku, Sylwia Kamińska -Tereszkiewicz – dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie, Lidia Trzepacz – dyrektorka Domu dla Dzieci i Młodzieży w Kaczkach Średnich, Renata Czubak – kierowniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Turku, oraz Andrzej Fryt – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Turku. Za podziękowania i życzenia goście odwdzięczyli się wręczając staroście Mikołaja, wykonanego podczas terapii zajęciowej przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Starostwo Powiatowe w Turku2
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku3
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku4
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku5
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku6

Podobne artykuły

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu...

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu...

z dzisiaj

"Nie będziemy lukrować, ani zamiatać pod dywan"....

24 list.
Docenieni przez Ministerstwo Rodziny i Polityki...

Docenieni przez Ministerstwo Rodziny i Polityki...

15 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama