sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Gm. Turek: Inwestować czy ciułać?

Gm. Turek: Inwestować czy ciułać?
 

Wydawanie pieniędzy na projekty potencjalnych inwestycji to zapobiegliwość czy marnotrawstwo? - na ten temat mieli okazję podyskutować w czwartek samorządowcy z gminy Turek. Przy okazji pojawiły się wątpliwości, czy aby o wszystkie miejscowości dba się jednakowo.

Choć ostatnia sesja gminy Turek przebiegała nadzwyczaj spokojnie, musiał nadejść moment ożywionych sporów. O podgrzanie atmosfery na sali obrad zadbał Zdzisław Światłowski. Radnego zainteresowało wydatkowanie pieniędzy na przygotowanie projektów szeregu remontów i budów wiejskich świetlic. – Ile z tego zostanie wykonane? (…) Czy to jest tylko robienie projektów po to, żeby wydać pieniądze? – dopytywał samorządowiec.

reklama

Wywołany do odpowiedzi Karol Mikołajczyk nie miał wątpliwości co do słuszności tego rodzaju działań. – Można Panie radny robić tak, jak w poprzednich kadencjach. Nie składać żadnych wniosków, żadnych projektów. Zrobić po 500 metrów dróżek w każdej miejscowości i być zadowolonym z siebie – argumentował nie kryjąc ironii wójt. – Żeby złożyć jakikolwiek wniosek o dofinansowanie na jakiekolwiek działanie, trzeba dysponować przede wszystkim projektem technicznym. Wójt zauważył, iż nie wiadomo ile świetlic czy remiz skorzysta na tych działaniach, ale trzeba próbować pozyskiwać środki.

Nie wszystkich ta odpowiedź usatysfakcjonowała. Radny Światłowski wyraził opinię, iż jeśli gmina zbytnio skupi  się na inwestowaniu w świetlice i remizy, to będzie można zapomnieć o kanalizacji. Takiemu postrzeganiu sprawy zdecydowanie sprzeciwił się jednak wójt. Inny problem w inwestowaniu zauważył Karol Mac: – Budowa placu zabaw - Kowale Księże, przebudowa rozbudowa świetlic - Kowale Księże, budowa boiska - Kowale Księże. Gdzie w tym wszystkim jest Szadów, Dzierżązna, Obrębizna? Gdzie są moje tereny? 

O uspokojenie emocji apelował wójt przypominając, że wszystkie wspomniane inwestycje to dopiero planowane działania, mogące przecież nie dojść do skutku. Włodarz gminy postarał się udowodnić, iż o wspomnianych miejscowościach też nie zapomniano. – Budowa świetlic planowana jest w miejscowościach Wrzaca, Grabieniec, Obrębizna i Korytków. Zdaje się, że Obrębizna to też jest tzw. Pana teren – tak wójt ripostował słowa radnego Maca, domagającego się globalnego patrzenia na proces inwestowania.

reklama

W czasie XIX Sesji Rady Gminy Turek samorządowcy  podjęli min. uchwałę w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt, a takze dokonali zmian w budżecie gminy na 2012 r. Zapoznano się także z obszernymi sprawozdaniami z działalności stałych komisji Rady Gminy.

AW

Podobne artykuły

Obrębizna: Udane grzybobranie pani Teresy

Obrębizna: Udane grzybobranie pani Teresy

27-09-2017
Stworzą cztery piękne świetlice za ponad milion...

Stworzą cztery piękne świetlice za ponad milion...

17-02-2015
Samorządowi gladiatorzy z gminy Turek...

Samorządowi gladiatorzy z gminy Turek zakończyli...

12-11-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama