piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

VI Konkurs Wiedzy o Gminie Malanów

VI Konkurs Wiedzy o Gminie Malanów
 

Od wielu lat, jesienią, Gminna Biblioteka Publiczna w Malanowie organizuje konkurs wiedzy o Gminie Malanów. Udział w nim biorą reprezentacja klas szóstych szkół podstawowych z naszej gminy.

Organizatorzy w regulaminie konkursu podali wykaz źródeł pozyskania informacji: Gazeta Malanowska, Internet oraz dostępna w bibliotece literatura. Tegoroczny, VI Konkurs odbył się we wtorek 27 listopada, a szkoły wystawiły reprezentacje w składach: Bartosz Kowalczyk, Kacper Lament i Paula Nawrocka ze SP w Dziadowicach; Karina Herbich, Maja Kosmowska i Daniel Perliński ze SP w Kotwasicach; Sara Adamek, Karolina Bielecka i Wiktoria Janaszkiewicz ze SP w Malanowie; Kinga Augustyniak, Oliwia Barglik i Ewa Raszewska ze SP w Miłaczewie.

reklama

Pozostali uczniowie oprócz kibicowania swojej drużynie mieli do opracowania zadany przez organizatora temat, ich praca również była oceniana przez konkursowe jury i tym samym mieli oni wpływ na wynik reprezentacji swojej szkoły. W tegorocznym konkursie wiedzę naszych szóstoklasistów oceniało jury w składzie: wójt Gerard Krzeszewski, zastępca wójta Artur Nowicki i kierownik GZOO Katarzyna Gorgolewska-Erkiet.

Formuła przeprowadzenia konkursu w porównaniu z poprzednimi latami uległa niewielkiej modyfikacji. Zamiast udzielania odpowiedzi na kolejne pytania, zostały one pogrupowane w blokach tematycznych: historia, wiadomości ogólne, gospodarka, kultura, oświata i sport oraz życie społeczne – łącznie 21 pytań. W zależności od ilości pytań w bloku tematycznym różny był czas na udzielenie odpowiedzi i punktacja. Po wyczerpaniu pytań reprezentacje klasowe czekało jeszcze jedno zadanie. Z wyświetlanych na ekranie fragmentów zdjęć obiektów z naszej gminy musieli ustalić jego nazwę.

Na zakończenie zmagań konkursowych przedstawiciele klas odczytali swoje wypracowania na temat organizowanych imprez kulturalnych i sportowych, a zarazem najlepiej rozsławiających gminę Malanów. Wybór należało uzasadnić.

Jury najwyżej oceniło uczniów Szkoły Podstawowej w Kotwasicach, którzy zwyciężyli również w ogólnej punktacji konkursu. Miejsce drugie zajęła szkoła z Malanowa, a kolejne SP Dziadowice i SP Miłaczew. Podsumowując wyniki konkursu wójt Gerard Krzeszewski zachęcił uczniów do odwiedzania w Internecie stron dotyczących naszej gminy, ponieważ jest to, obok Gazety Malanowskiej, najlepsze źródło poszerzania wiedzy o sprawach nam najbliższych.

reklama

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i upominki ufundowane przez bibliotekę w Malanowie. Natomiast zwycięskiej drużynie wójt wręczył ufundowaną przez siebie dużą planszę szachownicy. Organizując konkurs, jak co roku mogliśmy skorzystać z pomocy państwa Kubackich, którzy uczestnikom podarowali drożdżówki, pączki i inne słodkie wypieki. Serdecznie dziękujemy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Malanowie

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Wideo: Potrzeba aż trzech godzin abyś cieszył...

Wideo: Potrzeba aż trzech godzin abyś cieszył się...

4 maj.
Świąteczne dary od miłaczewskich dzieci

Świąteczne dary od miłaczewskich dzieci

14-12-2021
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Przez czas i przestrzeń" - warty...

01-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama