Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Sportowa feta w Malanowie

Wideo: Sportowa feta w Malanowie
 

Jeszcze chyba nigdy „mikołajki” nie były w gminie Malanów tak radosne, jak w tym roku. W miniony czwartek wszyscy lokalni miłośnicy aktywnego wypoczynku dostali wyjątkowy prezent - możliwość uprawiania sportu pod dachem nowoczesnej sali sportowej.

W dniu 6 grudnia w murach obiektu przy ul. Parkowej odbyła się XXV sesja Rady Gminy Malanów. Było to wybitnie uroczyste spotkanie, związane z zakończeniem budowy sali sportowej. W murach przybytku pojawili się więc w czwartek młodzi malanowianie i ich rodzice, pracownicy oświatowi, samorządowcy, urzędnicy, lokali przedsiębiorcy, przedstawiciele władz kościelnych i wielu innych gości. Wszystkich przybyłych powitał przewodniczący Rady Gminy - Ireneusz Augustyniak, który następnie przekazał głos wójtowi Malanowa. Gerard Krzeszewski nie miał wątpliwości co do tego, że warto inwestować w sport. – Zasada będzie taka, że do godz. 16:00 z sali korzystać będzie młodzież gimnazjalna, a także - jeśli będzie taka potrzeba, szczególnie zimą - uczniowie szkół mniejszych, które nie posiadają wystarczających obiektów sportowych. Salą zarządzać będzie OSiR. (...) Sprawnie działająca jednostka organizacyjna to jest ta przepustka do tego, by móc iść do przodu – o tym, że kompleksowe podejście do zagadnienia rozwoju sportu jest kluczem do sukcesu przekonywał włodarz Malanowa.

reklama

W dalszej części uroczystości dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Tym jakże przyjemnym obowiązkiem zajęli się: wójt Gerard Krzeszewski, przewodniczący Rady Gminy -  Ireneusz Augustyniak, senator Ireneusz Niewiarowski, ks. biskup Wiesław Mering, ks. prałat Stanisław Płaszczyk oraz uczeń miejscowego gimnazjum - Cezary Nizołęcki. W chwilę później dokonano tradycyjnego poświęceniem obiektu. Po części oficjalnej wydarzenia przyszedł czas na odrobinę sportowego luzu. Goście wydarzenia mogli spróbować swoich sił w konkursie rzutów karnych, a także obejrzeć pokaz piłkarskiego treningu.

Jak mogli dowiedzieć się wszyscy uczestnicy czwartkowej uroczystości, sala sportowa w Malanowie powstała przy wsparciu środków zewnętrznych, dzięki którym pokryto około 75% kosztów inwestycji, wartej niespełna 5,4 miliona złotych. Budynek posiada płytę główną boiska przeznaczoną do gry w piłkę ręczną i halową, a w sali można toczyć również pojedynki na dwóch boiskach do siatkówki lub badmintona. Obiekt posiada także m.in. pomieszczenia, w których znajdzie się siłownia oraz stół bilardowy. Przy okazji realizacji inwestycji powstały trzy pracownie - językowa, chemiczna i fizyczna - z których niebawem korzystać będą gimnazjaliści. Budynek oczywiście przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

reklama

AW
Foto:MD
Wideo:KĆ

Podobne artykuły

Gmina Malanów wesprze zakup nowego auta dla PSP...

Gmina Malanów wesprze zakup nowego auta dla PSP Turek

9 lip.
Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla...

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta...

30 czerw.
Nowy sprzęt dla strażaków ochotników z Malanowa

Nowy sprzęt dla strażaków ochotników z Malanowa

23-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama