piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Kolarze będą mknąć przez nasz powiat

Kolarze będą mknąć przez nasz powiat
 

W piątek i sobotę mieszkańcy powiatu tureckiego będą mogli podziwiać walkę kolarzy rywalizujących na naszych lokalnych trasach. Wszystko za sprawą Wyścigu Kolarskiego "Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2014".

Weekendowa impreza nie będzie bynajmniej sielankową przejażdżką, a wyścigiem o randze ogólnopolskiej. W trakcie zmagań sportowcy zobaczą nie tylko ziemię kaliską czy konińską, ale i poznają uroki podturkowskich dróg. Już w dniu 11 kwietnia zawodnicy „śmigać” będą podczas I etapu zmagań wokół Zbiornika Jeziorsko i ok. 16:42 pojawią się w Głuchowie, o 16:50 w Kawęczynie, o 16:59 w Dobrej, gdzie na pl. Wojska Polskiego odbędzie się tzw. II premia. Więcej szczegółów znaleźć można w Programie minutowym przejazdu.

reklama

Sportowców zobaczą także mieszkańcy Tuliszkowa i okolic. Kolarze w gminie „czereśniowych sadów” pojawią się w ramach III etapu zmagań. Ten odbędzie się w dniu 12 kwietnia. Wówczas sportowcy wystartują z Kalisza, by ostatecznie znaleźć się w Kazimierzu Biskupim. Po drodze cykliści zahaczą o powiat turecki, pojawiając się w okolicach Wróbliny (ok. godz. 17:25), by dalej popędzić do Tuliszkowa, a następnie pojechać do Rychwała. Więcej informacji kibice znaleźć mogą w Programie minutowym III etapu.

Organizatorem Wyścigu Kolarskiego "Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2013" jest Kaliskie Towarzystwo Kolarskie w Kaliszu.

AW
Źródło: www.ktk.kalisz.pl
 

Podobne artykuły

Dobra: Kolarze mknęli przez Miłkowice i okolice...

Dobra: Kolarze mknęli przez Miłkowice i okolice...

14-04-2018
Malanów: Kolarze mknęli przez powiat turecki

Malanów: Kolarze mknęli przez powiat turecki

01-04-2017
Kolarstwo: Turkowianin na paryskim welodromie

Kolarstwo: Turkowianin na paryskim welodromie

21-10-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama