środa 24 kwietnia 2024

Bony, Horacji, Jerzego

Młodziki starsze po meczach rundy wiosennej

Pierwszy mecz rundy wiosennej młodzik starszy rozegrał w sobotę 2 kwietnia na stadionie w Turku. Tur podejmował rywala z górnej części tabeli Oranje Konin. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 1-1 więc  spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie.

Mecz był bardzo wyrównany i obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji do zdobycia gola, ale to Tur po pięknej akcji wyszedł na prowadzenie. Filip Budka doskonale wyłożył piłkę Szymonowi Janickiemu, a ten mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W końcówce pierwszej połowy Filip Budka uderzył zza pola karnego, a piłka poszybowała w samo okienko bramki.

W drugiej części meczu goście zdołali zdobyć gola, ale tego dnia to było wszystko, na co ich było stać. Nasz zespół odniósł pierwsze zwycięstwo w tym roku.

W niedzielę 10 kwietnia młodzik starszy mierzył się ze Spartą Konin na boisku w Gosławicach. Kolejny rywal, z którym jeszcze nie wygraliśmy  na ligowych boiskach, więc trzeba było  zrobić wszystko, żeby pierwszy raz pokonać rywala i to na ich własnym boisku.

Tur doskonale rozpoczął spotkanie przeprowadzając kilka ładnych akcji, po których mogły paść bramki.  Niestety byliśmy bardzo nieskuteczni lub bramkarz gospodarzy spisywał się doskonale. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0-0. Na drugą część meczu wyszliśmy bardzo zmotywowani i w 35 min po indywidualnej akcji Miłosz Łukasik mocnym strzałem w róg bramki strzelił gola.

Od tego momentu Tur nacierał jeszcze mocniej i gdyby zawodnicy byli bardziej skuteczni to wynik spotkania mógłby być dwucyfrowy.

Szkoda, że padła tylko jedna bramka, bo okazji był  mnóstwo, niestety byliśmy nieskuteczni,  ale cieszymy się z 3 punktów zdobytych na trudnym terenie.