niedziela 19 sierpnia 2018

Emilii, Julinana, Konstancji

reklama

Bartek Gąbką 3. w Europie i 15. na świecie. W lipcu jedzie na Mistrzostwa Świata!

Bartek Gąbką 3. w Europie i 15. na świecie. W lipcu jedzie na Mistrzostwa Świata! - foto: archiwum prywatne
foto: archiwum prywatneBartek Gąbka (po prawej) z trenerem Pawłem Zdrajkowskim. 

Były uczeń Gimnazjum we Władysławowie ponownie zaskakuje. W swoje dziewiętnaste urodziny, 27 maja, skoczył 7,65 m co daje mu 3 miejsce w Europie w kategorii U20. Minimum jakie wyznaczyła Światowa Federacja IAAF aby zakwalifikować się na Mistrzostwa Świata to 7,55 m. Ze swoim wynikiem Bartek w swojej kategorii trafił do najlepszej piętnastki zawodników na świecie!

Jak sprawozdaje Bartek, miting w Radomiu był na bardzo wysokim poziomie, a trybuny były niemal całe zapełnione. - Takie wsparcie ze strony kibiców bardzo mnie nakręca – mówi naszej redakcji młody lekkoatleta. Teraz skoczka czekają przygotowania do startu w Chorzowie na międzynarodowym mitingu Orlen im. Janusza Kusocińskiego. Już teraz zapraszamy na transmisję z tego wydarzenia na TVP SPORT, 8 czerwca o godzinie 16.30.

reklama

Pod koniec czerwca Gąbka udaje się na ostatnie zgrupowanie do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale i będzie szlifował formę do najważniejszej imprezy, czyli Mistrzostw Świata, któte odbędą się 10-15 lipca 2018 w Finlandii, w miejscowości Tampere. Trzymajcie kciuki!

Bartek Gąbką serdecznie dziękuje swom sponsorom: Energo-Trans-Met, TransTom, Ubezpieczenia Roman Łaszcz, FH „Iwona” oraz Gminie Władysławów.

md

Podobne artykuły

Bartek Gąbka: Zrobiłem co w mojej mocy na...

Bartek Gąbka: Zrobiłem co w mojej mocy na...

13 lip.
Kaczki Średnie: Gimnazjada 2018 za nami....

Kaczki Średnie: Gimnazjada 2018 za nami. Sportowcy...

23 kw.
Brązowy medal dla

Brązowy medal dla "Piątki" w mistrzostwach Wielkopolski

06-06-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama