niedziela 13 czerwca 2021

Antoniego, Gracji, Lucjana

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Bartek Gąbką 3. w Europie i 15. na świecie. W lipcu jedzie na Mistrzostwa Świata!

Bartek Gąbką 3. w Europie i 15. na świecie. W lipcu jedzie na Mistrzostwa Świata! - foto: archiwum prywatne
foto: archiwum prywatneBartek Gąbka (po prawej) z trenerem Pawłem Zdrajkowskim. 

Były uczeń Gimnazjum we Władysławowie ponownie zaskakuje. W swoje dziewiętnaste urodziny, 27 maja, skoczył 7,65 m co daje mu 3 miejsce w Europie w kategorii U20. Minimum jakie wyznaczyła Światowa Federacja IAAF aby zakwalifikować się na Mistrzostwa Świata to 7,55 m. Ze swoim wynikiem Bartek w swojej kategorii trafił do najlepszej piętnastki zawodników na świecie!

Jak sprawozdaje Bartek, miting w Radomiu był na bardzo wysokim poziomie, a trybuny były niemal całe zapełnione. - Takie wsparcie ze strony kibiców bardzo mnie nakręca – mówi naszej redakcji młody lekkoatleta. Teraz skoczka czekają przygotowania do startu w Chorzowie na międzynarodowym mitingu Orlen im. Janusza Kusocińskiego. Już teraz zapraszamy na transmisję z tego wydarzenia na TVP SPORT, 8 czerwca o godzinie 16.30.

reklama

Pod koniec czerwca Gąbka udaje się na ostatnie zgrupowanie do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale i będzie szlifował formę do najważniejszej imprezy, czyli Mistrzostw Świata, któte odbędą się 10-15 lipca 2018 w Finlandii, w miejscowości Tampere. Trzymajcie kciuki!

Bartek Gąbką serdecznie dziękuje swom sponsorom: Energo-Trans-Met, TransTom, Ubezpieczenia Roman Łaszcz, FH „Iwona” oraz Gminie Władysławów.

md

Podobne artykuły

Lekkoatleci z UKS Skoczek Władysławów docenieni...

Lekkoatleci z UKS Skoczek Władysławów docenieni za...

01-12-2020
Pięć medali dla UKS Skoczek Władysławów na...

Pięć medali dla UKS Skoczek Władysławów na...

23-09-2020
Bartek Gąbka: Zrobiłem co w mojej mocy na...

Bartek Gąbka: Zrobiłem co w mojej mocy na...

13-07-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama