środa 20 listopada 2019

Anatola, Edyty, Rafała

reklama
Wzorek

Turkowska Akademia Sportu: Zasady zdrowego odżywiania

Turkowska Akademia Sportu: Zasady zdrowego odżywiania  - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

W dniu 29 października w świetlicy Gimnazjum nr 2 w Turku odbył się wykład zorganizowany przez Stowarzyszenie Kopernik Plus pt. „Zasady zdrowego odżywiania osób dorosłych".

Prowadząca wykład Monika Gajda – „dobry dietetyk"  przedstawiła w prosty i obrazowy sposób związek aktywności fizycznej ze zdrowym odżywianiem. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się m.in. jakie produkty powinny znajdować się w prawidłowej diecie, a z których lepiej zrezygnować. Prowadząca  rozwiała też kilka mitów dietetycznych m.in. czy ziemniaki tuczą, czy ostatni posiłek powinniśmy jeść najpóźniej o godzinie 18 oraz czy jaja to tylko i wyłącznie cholesterol, został również przybliżony temat jak odczytywać informację z etykiet produktów spożywczych.

reklama

Po wykładzie istniała możliwość wykonania darmowego pomiaru masy i składu ciała, z którego można było się dowiedzieć ile w organizmie jest wody, masy mięśniowej i tłuszczowej.

Wykład odbył się w dzięki projektowi  Turkowska Akademia Sportu, który finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sport dla Wszystkich" – „Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych"

Sponsorem publicznym projektu jest Burmistrz Miasta Turek.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego...

Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego Tygodnia...

30 wrz.
Pełen emocji Turmageddon 2019 za nami!

Pełen emocji Turmageddon 2019 za nami!

28 wrz.
Wideo: Turmageddon nadchodzi. Kolejna edycja...

Wideo: Turmageddon nadchodzi. Kolejna edycja już tą...

27 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama