środa 14 listopada 2018

Emila, Laury, Rogera

reklama

Turkowska Akademia Sportu: Zasady zdrowego odżywiania

Turkowska Akademia Sportu: Zasady zdrowego odżywiania  - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

W dniu 29 października w świetlicy Gimnazjum nr 2 w Turku odbył się wykład zorganizowany przez Stowarzyszenie Kopernik Plus pt. „Zasady zdrowego odżywiania osób dorosłych".

Prowadząca wykład Monika Gajda – „dobry dietetyk"  przedstawiła w prosty i obrazowy sposób związek aktywności fizycznej ze zdrowym odżywianiem. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się m.in. jakie produkty powinny znajdować się w prawidłowej diecie, a z których lepiej zrezygnować. Prowadząca  rozwiała też kilka mitów dietetycznych m.in. czy ziemniaki tuczą, czy ostatni posiłek powinniśmy jeść najpóźniej o godzinie 18 oraz czy jaja to tylko i wyłącznie cholesterol, został również przybliżony temat jak odczytywać informację z etykiet produktów spożywczych.

reklama

Po wykładzie istniała możliwość wykonania darmowego pomiaru masy i składu ciała, z którego można było się dowiedzieć ile w organizmie jest wody, masy mięśniowej i tłuszczowej.

Wykład odbył się w dzięki projektowi  Turkowska Akademia Sportu, który finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sport dla Wszystkich" – „Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych"

Sponsorem publicznym projektu jest Burmistrz Miasta Turek.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Kopernik Plus dziękuje -

Kopernik Plus dziękuje - "Największa Lekcja Aerobiku"

1 paźd.
ETS 2018: Marszem rozpoczęli Europejski Tydzień...

ETS 2018: Marszem rozpoczęli Europejski Tydzień Sportu

24 wrz.
ETS 2018: Palant rządził na hali

ETS 2018: Palant rządził na hali

24 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama