piątek 19 kwietnia 2024

Alfa, Leonii, Tytusa

II otwarty Puchar Wielkopolski w Kumite

W dniu 14 kwietnia 2012 roku w Koninie odbył się II otwarty Puchar Wielkopolski w Kumite bez podziału na organizacje i style. W zawodach wzięło blisko 70 zawodników reprezentujących różne sztuki walki.

W zawodach brali udział zawodnicy takich stylów jak Shotokan, MMA, Capoeria, Kyokushin (IKO, KAN oraz Budokai), Muay thai, Tsunami reprezentujących województwa zachodniopomorskie, kujawsko - pomorskie oraz wielkopolskie z takich miast jak Konin, Tuliszków, Inowrocław, Zagórów, Golina, Czaplinek, Malbork, Września.

Gminę i Miasto Tuliszków reprezentowało 4 zawodników Szymon Kałużny kategoria – 30 kg do 10 lat, Albert Jesiołkiewicz kategoria – 35 kg do 12 lat, Mateusz Czapczyk – kategoria + 45 kg do 12 lat oraz Wiktor Malesza – kategoria + 45 kg do 12 lat. Bo bardzo twardych i zaciętych walkach nasi zawodnicy wywalczyli 2 medale.

W kategorii – 35 kg dzieci do lat 12 Albert Jesiołkiewicz zajął 2 miejsce był to bardzo udany występ Alberta gdyż 2 pierwsze walki wygrał przed czasem. 3 miejsce w kategorii + 45 kg do 12 lat zajął Mateusz Czapczyk pokazując dużego ducha walki.

Pozostałym naszym zawodnikom nie udało się tym razem, ale pokazali się z dobrej strony. Szymon Kałużny w pierwszej swojej walce wygrał przed czasem a Wiktor Malesza przegrał minimalnie po dogrywce stosunkiem 3:2. Z zawodnikami przebywał instruktor Tomasz Adamkiewicz. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu rodziców.