sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wywiad: Trendy i nowości w świecie fitnessu

Wywiad: Trendy i nowości w świecie fitnessu
 

O nowości oraz aktualne trendy w świecie fitnessu pytaliśmy panią Monikę Łechtańską-Błaszczak, właścicielkę i instruktorkę studia Fitness Planet w Turku.

Wrześniowe nowości Fitness Planet

Weronika Wojciechowska: Zacznę od standardowego pytania, od jak dawna Fitness Planet istnieje na naszym lokalnym rynku?

reklama

Monika Łechtańska-Błaszczak: Fitness Planet w Turku istnieje dokładnie od 20 września 2010 roku.

WW: To całkiem długo. Czy klub nadal cieszy się zainteresowaniem?

MB: Zainteresowanie wciąż jest duże, szczególnie jeśli chodzi o wszystkie zajęcia fitness.

WW: Zatem oferta klubu musi być cały czas na czasie. Co znajdziemy obecnie w Waszym fitnessowym menu?

reklama

MB: W ofertę klubu wchodzi siłownia oraz zajęcia fitness wraz z treningami indywidualnymi. Posiadamy także saunę fińską, suchą. Jeżeli chodzi o same zajęcia fitness, to cały czas wszystko się zmienia. Oferta jest coraz bogatsza i bardziej zróżnicowana. Systematycznie dodajemy zajęcia, które teraz zyskują popularność na rynku. Zwracamy uwagę na to, co się najbardzej podoba, co klientki najbardziej lubią, albo też zostawiamy zajęcia, które już były od zawsze, ale nadal pozostają atrakcyjne. Te zajęcia, które dodatkowo promujemy są, co prawda od początku roku, jednak wcześniej, ze względu na naprawdę duże zainteresowanie, nie była potrzebna ich kolejna promocja.

Mamy wrzesień, dlatego staramy się wychodzić z nową ofertą do wszystkich. Do tych treningów należą m.in. właśnie zajęcia na trampolinach i spinning czyli zajęcia na rowerkach. Reszta tak naprawdę zostaje taka sama: są to zajęcia wzmacniające, choreograficzne, czyli takie, które były u nas wcześniej. Dodatkowo mamy również strefę boksu, gdzie zajęcia prowadzi Przemysław Kulig. To nie tylko trener, ale także czynny zawodnik, co z pewnością działa na atrakcyjność spotkań oraz zwiększa poziom profesjonalizmu.

WW: A co proponujecie zupełnym laikom sportowymi, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem? Czy oni znajdą tutaj coś dla siebie?

MB: No pewnie, że tak. Zawsze, jak ktoś przyjdzie i nie wie z czego korzystać, to my chętnie podpowiemy co robić i jak korzystać ze sprzętu. Nie wyślemy od razu takiej osoby na zajęcia, które wymagają większego zaangażowania wytrzymałościowego, ponieważ na to trzeba sobie troszkę zapracować i wyrobić formę. W naszej ofercie oczywiście znajdą się też specjalnie przygotowane plany ćwiczeniowe dla początkujących.

WW: Wiadomo, że często oferty klubów fitness nie należą do najtańszych i nie każdy może sobie pozwolić na korzystanie z ich usług w pełni, jak jest u Was? Czy można znaleźć jakieś interesujące zniżki, kody rabatowe?

MB: Od 4 września do 9 września mamy promocję 50% na całą ofertę. Natomiast do końca września będzie obowiązywała zniżka, również 50%, na korzystanie z sauny.

Czy Turek podąża za modą?

WW: Ostatnio wiele osób chętniej wybiera treningi indywidualnie dostosowane do potrzeb, rezygnując jednocześnie z ćwiczeń w grupie. Czy wszyscy mają możliwość skorzystania z tego typu zajęć z trenerem w Fitness Planet?

MB: Oczywiście,że tak, należy się jednak wcześniej skontaktować i umówić na dany termin. Wówczas można sobie wybrać serię ćwiczeń odbywających się na siłowni bądź sali, pod pilnym okiem specjalisty.

WW: Teraz nieco inne pytanie. Jest Pani instruktorką fitness, więc zapewne świetnie się Pani orientuje w trendach sportowych. Jaka dziedzina jest obecnie najpopularniejsza oraz jakie formy wysiłku fizycznego cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem wśród kobiet i mężczyzn w Turku i na świecie?

MB: Nadal królują trampoliny, chociaż spinning też zyskuje na popularności. Jeśli chodzi o tego typu zajęcia w Turku to mamy je tylko u nas. Nigdzie indziej tego nie ma, więc to jak najbardziej atrakcyjna oferta naszego klubu. W większych miastach natomiast, oprócz spinningu i trampolin, jest też trening funkcjonalny, który pojawił się również u nas. Istnieje mnóstwo odmian tego treningu, dlatego skupia się na nim tak wiele trendów. Wspomnę,że w naszym klubie zrobiliśmy dodatkową salę, w której jest dostępny worek bokserski i strefa crossfit-owa takiego treningu funkcjonalnego. Mamy tam liny, kettle, linę do wspinaczki, tak więc sala jest w pełni wyposażona w niezbędne sprzęty. Myślę, że pod względem wyposażenia takiej sali crossfit-owej też jesteśmy jedyni w Turku.

WW: Miałam okazję zajrzeć do prowadzonej przez Państwa strony internetowej i wiem, że już po raz XIV organizowany jest u Was Maraton Fitness, czy mogłaby Pani powiedzieć coś więcej na ten temat?

MB: Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji uczestniczyć bądź też w poprzednich latach zabrakło dla nich miejsc, organizujemy maraton, na którym będą mogli skorzystać ze spinningu i trampolin. Maraton odbędzie się, właśnie po raz XIV, 16 września o godzinie 10 i 11. Pierwsze dwie godziny to czas na spinning, o którym wcześniej wspominałam, następne dwie, czyli godziny 12 i 13 to będzie czas na trampoliny. Całe przedsięwzięcie jest, jak zawsze, za darmo, wszyscy chętni mogą wziąć udział. Dodatkowo, również w tym czasie, można wejść zupełnie za darmo na siłownię. Prosimy tylko o zapisanie się na listę zainteresowanych, ponieważ niestety liczba miejsc jest ograniczona. Także zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału, bo naprawdę warto.

WW: Dziękuję bardzo za rozmowę.

Rozmawiała Weronika Wojciechowska

2
3
4
5

Podobne artykuły

Co spakować na swój pierwszy triathlon -...

Co spakować na swój pierwszy triathlon - wszystko,...

30 sierp.
Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

8 sierp.
Ćwiczenia na barki - jaki zestaw ćwiczeń warto...

Ćwiczenia na barki - jaki zestaw ćwiczeń warto...

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama