Dzień Olimpijski 2018 w ZSR CKP Kaczki Średnie

poniedziałek 18 czerwca 2018

Elżbiety, Marka, Pauli

reklama

A. Wojtkowiak: Beznadzieja sportu w powiecie

A. Wojtkowiak: Beznadzieja sportu w powiecie
 

Niestety sprawdziły się moje negatywne prognozy, które wypowiedziałem po jednej z pierwszych decyzji tej Rady Powiatu tureckiego w sprawie likwidacji Międzyszkolnego Ośrodka Sportu. Ostrzegałem, że nieprzeznaczenie środków (godzin), które powiat przekazywał na rzecz szkół i klubów na bezpłatne szkolenie dzieci i młodzieży, zwłaszcza w Turku okaże się całkowitą klapą, a zyskają kluby i szkółki, które komercyjnie prowadzą szkolenie.

Dzisiaj to rodzice muszą finansować szkolenie dzieci i młodzieży, ponieważ samorządy jak i szkoły, zwłaszcza te małe po wprowadzeniu „pseudo reformy” oświatowej, która cofnęła szkolnictwo do epoki PRL-u, borykają się z problemem braku środków finansowych. W małych szkołach powróciły zajęcia WF-u na salach lekcyjnych i korytarzach, który wójt czy burmistrz, aby wyrównać szanse znajdzie sposób na sfinansowanie hali sportowej przy tych małych szkołach, ile lat te dzieci i młodzież będą dyskryminowani nie mając normalnych warunków do uprawiania sportu?

reklama

Na te pytania jak i sens nieprzygotowanej reformy oświaty nikt nam nie jest w stanie odpowiedzieć, nawet pani minister. Niestety do tej beznadziei w sporcie rękę przyłożył również samorząd powiatowy, który realizuje projekt edukacyjny w szkołach prowadzonych przez Powiat turecki wart kilkanaście mln złotych, a całkowicie pominął zadania poprawiające stan infrastruktury sportowej w tych szkołach.

Moim zdaniem ta kadencja od strony sportowej jest kadencją straconą, okazuje się że dla Zarządu Powiatu dbałość o kulturę fizyczną dzieci i młodzieży jest jak piąte koło u wozu, czego przykładem jest zatrudnienie w Wydziale Promocji Edukacji osób bez żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Pamiętam jak w poprzedniej kadencji poprzedni starosta będąc dyrektorem ZST zabiegał o budowę hali sportowej w tejże szkole, ile spotkań i narad odbyło się, aby to zadanie potraktować priorytetowo. Niestety dzisiaj Zarząd Powiatu na czele ze starostą jest głuchy na prośby i apele dyrektorów Kaczek czy LO Turek, gdzie dyrekcja ze swoich środków w 2017r. wykonała dokumentację na bieżnię tartanową, a Zarząd Powiatu w budżecie tegorocznych nie przeznaczył na tę inwestycję nawet złotówki. Nasuwa się zatem pytanie gdzie podziały się środki, które Powiat turecki zaoszczędził na likwidacji MOS-u, przez całą kadencję wyjdzie z tego niezła sumka i czy inne inwestycje w powiecie zostały zrealizowane kosztem dzieci i młodzieży? Na te pytania powinien sobie odpowiedzieć zarząd powiatu jak i radni, którzy za tą uchwała głosowali.

Ze sportowym pozdrowieniem
Radny Rady Powiatu Tureckiego
Andrzej Wojtkowiak

Podobne artykuły

A. Wojtkowiak: Im się to należy

A. Wojtkowiak: Im się to należy

17 maj.
Wojownicy Kamila Więcławka, czyli kickboxing po...

Wojownicy Kamila Więcławka, czyli kickboxing po...

9 kw.
A. Wojtkowiak: Idą wybory - dublerzy i...

A. Wojtkowiak: Idą wybory - dublerzy i przebierańcy...

1 mrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama