sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Dzień Matki - jak go spędzić w Turku?

Dzień Matki - jak go spędzić w Turku? - foto: freeimages.com / doriana_s
foto: freeimages.com / doriana_s 

Dzieciństwo to beztroskie chwile, energia wypełniająca nas niemalże przez cały dzień, nieograniczona kreatywność, a przede wszystkim utrzymująca się wiara we wszystko, w co pragnęliśmy wierzyć. Nasz świat był taki, jakim rzeczywiście był - bez ocen, bez negatywnych przekonań. To, czego nie byliśmy w stanie zrozumieć, doskonale rozumiała nasza Mama. Potrafiła wytłumaczyć, że chmury nie tworzą się z kominów pobliskiej elektrowni, a herb naszego miasta nie przedstawia byka korridy. Park jesienią był istną krainą, pełną złocistych liści i zapachu świeżo pieczonych rogali w piekarence "Dom chleba". OSiR był miejscem pierwszych zmagań na huśtawkach, pierwszych prób jazdy na łyżwach, był stadionem wielkich meczy przez nas reprezentowanych. Był miejscem upragnionej wolności z odgórnie narzuconą przerwą obiadową. Przy dobrej zabawie nie sposób było o tym pamiętać.

Zbliża się równie wyjątkowy dzień, jak wyjątkowa jest każda z waszych Mam. I nieważne, od jak dawna nie wierzycie w Mikołaja. Dziękujcie za to, że znała odpowiedzi na tysiące waszych pytań zadawanych raz po raz. Za ofiarowaną cierpliwość w wasze wychowanie. Podziękujcie Mamie, bo dzięki Niej każde święta otoczone były magiczną aurą, pełną miłości.

reklama

W naszym mieście dzień ten nie jest w żaden sposób szczególnie wyprawiany. Zdecydowałem, że dowiem się jaki jest tego powód.

Myśląc o Dniu Matki moje pomysły krążyły wokół restauracji, gabinetów kosmetycznych i mobilnych działalności wizażystek. Zdania przedsiębiorców z którymi udało mi się nawiązać kontakt, były podzielone, choć zdaniem większej grupy - organizowanie specjalnych ofert z okazji tego dnia, nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Oczywiście nie jest to dużą przeszkodą, gdyż stałych i ciekawych ofert nie brakuje.

W jaki sposób podziękować mamie za najlepsze lata naszego dzieciństwa?

Znając charakter swojej Mamy z łatwością możemy dokonać wyboru. Zachęcam, by spędzić ten dzień aktywnie, może być to przygoda jakiej już dawno wasze Mamy nie miały okazji doświadczyć.

reklama

Gdy byłem dzieckiem zrobiono mi zdjęcie w parku przy dopiero co posadzonym drzewku. Dwa lata temu postanowiłem sfotografować się przy tym już ogromnym drzewie ponownie po latach. Pozwala to poczuć niesamowite wrażenie upływającego czasu. Przejrzyj rodzinne albumy ze zdjęciami, być może masz wspólne zdjęcie z Mamą z okresu dzieciństwa. Warto zabrać Mamę w miejsce z fotografii, by przywrócić wspomnienia. Spróbujcie odwzorować zdjęcie, zobaczcie jak zmieniło się otoczenie i wy sami po upływie lat.

Świetną propozycją dla aktywnych Mam jest zabranie ich na zajęcia fitness. Cieszą się one coraz większą popularnością, również w naszym mieście. Wybór zajęć, jak i cena są zadowalające, przy czym czas spędzony wspólnie z Mamą, będzie dla niej dodatkową przyjemnością. Dla Mam lubiących nowe wyzwania proponuję zajęcia choreograficzne „Step”, które przy użyciu tak zwanej platformy (stopnia), kształtują mięśnie ud, pośladków i podudzi oraz biorą udział w sukcesywnym spalaniu tkanki tłuszczowej. Proponuję też zajęcia o nazwie „Fitball”, które przy wykorzystaniu dużej gumowej piłki łączą skuteczne ćwiczenia wraz ze świetną zabawą.

Bardzo dobrym pomysłem na odprężenie jest basen. Być może nadal pamiętasz naszą miejską pływalnie sprzed remontu? Została wzbogacona o grotę solną i saunę, ale również nabrała nowszego i przyjemniejszego wyglądu. Nadróbcie zaległości, bo szykują się kolejne zmiany. Na dawnej sali sportowej powstanie sala fitness i cardio oraz rozbudowana siłownia dla kobiet! Dla Mam lubiących pływać będzie to idealnie spędzony dzień.

Jeśli natomiast twoja Mama ceni sobie spokojniejszą formę spędzania czasu, to zarezerwuj wcześniej stolik w wybranym miejscu, w jednej z dostępnych w naszym mieście restauracji. Zjedzcie obiad/kolację wspominając wasze dawne relacje. Mama będąc przekonana, że jest to główną atrakcją tego dnia, będzie niezmiernie zaskoczona, gdy w domu znajdzie upragnioną książkę lub CD z ulubioną muzyką. Warto wcześniej zakupić jedną z tych rzeczy i misternie schować w miejsce do którego z pewnością zajrzy.

Każda Mama chce poczuć się pięknie i wyjątkowo, szczególnie w ten wyjątkowy dla niej dzień. Tak, jest to droższy wybór, ale jeśli twój portfel pozwoli, to spraw Mamie niespodziankę w postaci wizyty w salonie kosmetycznym. W Turku usługi tego typu utrzymane są na dobrym poziomie, zadowolenie gwarantowane. Warto sprawdzić, które z turkowskich gabinetów kosmetycznych przygotowały coś specjalnego z myślą o tym wyjątkowym dniu.

Niezależnie czego pragnie twoja Mama, tego pragnie każda z Mam. Masażu, rzecz jasna. Będą to dobrze wydane pieniądze. Leczniczy i relaksujący wpływ masażu na ciało z pewnością jest wart uszczuplenia portfela. Wybierz dwa łączące się w pewien sposób masaże i wręcz Mamie voucher na masaże, o których będzie opowiadać jeszcze przez kilka następnych dni.

Tymczasem...

... Drodzy ojcowie, drogie mamy, zbliża się dzień Waszych pociech i jeśli nie wiecie czym są Moby w świecie Minecrafta, to znaczy, że zostaliście daleko w tyle z dziecięcymi trendami. W kolejnym temacie o tym jak uratować z opresji zakłopotanych rodziców, tuż przed Dniem Dziecka. Mali Agenci z jednej ze szkół podstawowych w Turku uprzedzą czego nie należy robić, by nie sprawić im obciachu, organizując przy tym ich wymarzony Dzień Dziecka. Zapraszam!

Gracjan Oblizajek

Podobne artykuły

Turek: Cudowny koncert dla wszystkich Matek

Turek: Cudowny koncert dla wszystkich Matek

26-05-2018
A. Burszewski: Matka

A. Burszewski: Matka

25-05-2018
Koncerty i imprezy. Sprawdź co będzie się...

Koncerty i imprezy. Sprawdź co będzie się działo...

26-05-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama