czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Nowa jakość życia w mieście: betonu i asfaltu wystarczy dla wszystkich, gorzej z powietrzem

Nowa jakość życia w mieście: betonu i asfaltu wystarczy dla wszystkich, gorzej z powietrzem - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Nowa nawierzchnia, nowe chodniki. Zakończyła się przebudowa ulicy Chopina w Turku. Szkoda tylko, że projektując tą, stosunkowo szeroką nawierzchnię, nie uwzględniono w niej jakichkolwiek fragmentów zieleni.

Jeszcze miesiąc temu dokuczały nam niemal czterdziestostopniowe upały. W takich chwilach temperatury, mierzone przy betonowych i asfaltowych nawierzchniach, są jeszcze wyższe. O miejskich wyspach ciepła i ich konsekwencjach dla zdrowia i życia mieszkańców, pisaliśmy już w sierpniu. Czy po betonozie, którą zafundowano mieszkańcom ul. Kaliskiej i Chopina, przyjdzie pora na zielone jeszcze Piłsudskiego i Legionów Polskich? Chodniki i ścieżka rowerowa, która powstała wzdłuż ul. Chopina w 2017 roku, to latem rozgrzana do czerwoności patelnia. A kto z nas ma ochotę chodzić po patelni?

reklama

Nową jakość bytu fundują nam, dla naszego dobra, po kolei wszystkie partie rządzące, nie bacząc na nic. Może czas wziąć sprawy w swoje ręce? To my, mieszkańcy Turku mamy prawo decydować o tym jak będzie wyglądać nasze miasto nie tylko w czasie najbliższych wyborów, ale też za kilka lat. Beton na ulicach, beton na chodnikach. Pewnie tańszy w utrzymaniu niż zieleń. Ale on też nie jest wieczny. Chodniki ułożone z kostki betonowej, po kilku latach użytkowania, nie są już tak równe jak na początku. Myślmy nie tylko o tym co jest teraz, weźmy pod uwagę również to co zostawimy naszym dzieciom i wnukom. Wykarczowaną patelnię? Jest jeszcze czas, żeby to zmienić!

O betonozie w Turku przeczytacie też tu:

https://www.turek.net.pl/miasto/33554-zielonym-na-tura-stop-betonozie-w-turku

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Już po remoncie. Delegacja samorządowców...

Już po remoncie. Delegacja samorządowców powiatowych...

21 wrz.
Czyste powietrze czy brudne sumienia?

Czyste powietrze czy brudne sumienia?

7 wrz.
Zielonym na Tura. Stop betonozie w Turku!!!

Zielonym na Tura. Stop betonozie w Turku!!!

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama