poniedziałek 17 luty 2020

Donata, Gizeli, Łukasza

reklama

Paysafecard? O współczesnych zachciankach Małego Turkowiaka

Paysafecard? O współczesnych zachciankach Małego Turkowiaka - foto: freeimages.com / Dimitris Kritsotakis
foto: freeimages.com / Dimitris Kritsotakis 

 "Chciałem wytłumaczyć mamie, że mainuje moją ulubioną postać w LoLu." - powiedział piątoklasista jednej ze szkół podstawowych w Turku. Po wszystkim co usłyszałem, doskonale zdaję sobie sprawę, jak utrudniona może być komunikacja między rodzicem a dzieckiem.

Tak było dawniej

Chwyciłem średniej grubości kij, biegłem co tchu przed siebie, a nad głową świszczały pociski. Sytuacja wymagała ode mnie natychmiastowego rozeznania w terenie. Wróg był nieopodal mojej bazy. Musiałem schować się w gąszczu traw i wytężyć umysł nad planem B.

reklama

Do końca misji pozostało 20 minut. Wiedziałem, że potrzebuję posiłków, więc po zakończeniu misji, należało wstrzymać ogień i nawiązać sojusz, by móc spokojnie wrócić do domu na gorący obiad. Niestety, sytuacja za oknem uległa nagłej zmianie i zaczął padać deszcz. Wtedy z pomocą nadchodziła armia małych, zielonych żołnierzy, budowle z klocków LEGO i wyścigi autami "Burago". Komputery były, ale to godziny poza graniem na nich, pozostawiły najlepsze wspomnienia.

Dzień dziecka zdaniem najmłodszych

- Jaki prezent od rodziców chcielibyście dostać z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka? - zapytałem zniecierpliwionych chłopców, oczekujących na szybki koniec wywiadu.
- Pejsejfkard! - okrzyknęli jednogłośnie. W tym momencie w myślach literowałem wypowiedziane przez nich słowo. Odniosłem wrażenie, że jestem dinozaurem.
- Co takiego? - zapytałem raz jeszcze.
- No, Pejsejfkard do LoLa - usłyszałem. Nie wierzyłem w to co powiedzieli.

Drodzy rodzice, ku Waszemu zdziwieniu, Wasi chłopcy chcą jedynie doładowania do gry komputerowej! PaySafeCard jest internetowym, europejskim środkiem płatniczym prepaid, dzięki któremu Wasze dziecko w szybki i bezpieczny sposób może dokonać płatności u wielu usługodawców, w tym przypadku z branży gier.

reklama

Wystarczy iść do jednego z punktów sprzedażowych paysafecard (Sklepy komputerowe, markety) i wydać na ich zakup 20, 30, 50, 100 lub 300zł. Dokonanie płatności przypomina doładowanie telefonu. Jest proste i bezpieczne, gdyż nie trzeba podawać danych osobowych, ani numeru konta bankowego. Chłopcy wytłumaczyli mi, że za pomocą tej płatności, mogą kupić "skiny" tzw. skórki, dzięki, którym przez nich grana postać zmieni obecny wygląd. Mogą też kupić dodatkowe Punkty Zasług (PZ), które są jedną z dwóch dostępnych w omawianej grze walut. Czy jest to dla dziecka właściwym prezentem? Oceńcie sami.

Natomiast używane przez nich słowo LoL to skrót nazwy popularnej sieciowej gry komputerowej League of Legends, która przenosi dziecko do bajkowo wyglądającego świata, pełnego potężnych bohaterów i zaciekłych bitew.

Zapytałem chłopców o to, w jaki sposób starają się przekonać rodziców do zakupienia upragnionych prezentów, i czy wspominali już o paysafecard. Zdaniem kilku chłopców, ich rodzice już o tym wiedzą, inni nadal starają się ich "podgadać".

Najczęściej proszą swoich rodziców, ale jeśli to nie przynosi oczekiwanych skutków to skłonni są do użycia "małych kłamstewek". Pomijając prezenty, chcieliby spędzić ten dzień wybierając się w swoim gronie na pizze lub grając w piłkę nożną.

Dziewczynki z klasy piątej szkoły podstawowej oczekują bardziej zrozumiałych dla dorosłych prezentów. Ich zdaniem miłym, zaskakującym prezentem byłoby zwierzątko lub książka na ich temat. Jedna z nich uwielbia śpiewać, dlatego chciałaby otrzymać profesjonalny mikrofon i możliwość nagrania własnej piosenki. Mają ochotę spędzić ten dzień w gronie przyjaciół, w miejscu pełnym atrakcji, a z rodzicami chciałyby wybrać się na gofry, desery lodowe i inne smakołyki.

Podaruj swój czas

Kupno zabawki lub gry, sprawi dziecku chwilową radość, ale nie zostawi w nim tylu pięknych wspomnień, co godziny poświęcone na wspólną zabawę. Nawet dzieci mniej skłonne do zabaw, wystarczy czymś zaciekawić, by nie miały chwili, ani ochoty na Dzień Dziecka przed ekranami komputerów, tabletów i telefonów.

Dla mam lubiących gotować, pomoc swojego dziecka w przygotowaniu obiadu lub kolacji to świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Stwórzcie danie i nadajcie mu wyjątkową nazwę.

Kartony to statki kosmiczne, łodzie podwodne, hełmy, miecze, tarcze i wszystko co może wymyślić kreatywny tata. Poza tym, kreatywny tata potrafi opowiadać poruszające historie z latarką w ręku,
w namiocie z krzeseł i koca.

Piknik na trawie, orzeźwiająca lemoniada z cytryną i miętą, smaczne kanapki w ciepły słoneczny dzień. Czy potrzeba czegoś więcej?

Pomysłów na wyjątkowy Dzień Dziecka z pewnością nie zabraknie, ale pamiętajmy również, że są dzieci dla których marzeniem z okazji tego dnia, jest po prostu obecność obojga rodziców w domu. Tym dzieciom szczególnie życzymy, by Dzień Dziecka wyglądał tak jak tego zapragną.

Gracjan Oblizajek

Podobne artykuły

Bibianna: Dzień Dziecka z Gościńcem

Bibianna: Dzień Dziecka z Gościńcem

17-06-2019
Dzień Dziecka w Tuliszkowie

Dzień Dziecka w Tuliszkowie

04-06-2019
Koncerty, dmuchańce i pokazy strażackie czyli...

Koncerty, dmuchańce i pokazy strażackie czyli Dzień...

03-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama