Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 52% !!! POMAGAMY !!!

piątek 29 maja 2020

Benity, Maksymiliana, Teodozji

reklama

Tureczek wyluzuj! Klisza nie pęknie!

Lokalny serwis fotograficzny zdobywa pierwszych użytkowników

Tureczek wyluzuj! Klisza nie pęknie!
 

"Szybki wóz jest dla mnie symbolem wolności" powiedział kiedyś Elvis Presley. Dziś bez wątpienia symbolem wolności króla rock'n'rolla byłby – smartfon. To doskonale znane dziś urządzenie opanowało cały świat! Każdego dnia internet, zalewany jest masą wykonanych smartfonem zdjęć. Wszechobecną modą jest „selfie”, a jego następcą są zdjęcia, robione przy pomocy drona. Lubimy fotografować, bo daje nam to możliwość tworzenia, a dzięki smartfonom aparat fotograficzny mamy zawsze przy sobie.

Dziś poruszę temat serwisu fotograficznego, który wychodzi naprzeciw potrzebom wszechobecnych trendów i wprowadza je w nasze lokalne realia.

reklama

Era fotoblogera

Fotoblogi wciąż cieszą się dużą popularnością w sieci. To historia naszego życia opowiedziana zdjęciami.  Twórcy lokalnego serwisu fotograficznego tureczek.pl dają nam tę możliwość w oparciu o nasze miasto i okolice. Serwis powstał dla wszystkich amatorów fotografii w Turku. Dzięki niemu będziemy mogli pokazać jak pozytywnie spędzamy czas z przyjaciółmi, co jest dla nas ważne, gdzie lubimy przebywać i co nas ujmuje w tych miejscach.

Moje pierwsze wrażenia

Po otrzymaniu linku do serwisu i przeczytaniu jego nazwy, zacząłem się nad nią zastanawiać. Nieprzyjemnie skojarzyłem ją z portalami fotka.pl, nasza klasa i z określeniem słitfocia. Jednak po dłuższym zastanowieniu uznałem, że jest słuszna. Jest krótka, łatwa do zapamiętania, nawiązuje do nazwy miasta i nie zawiera nadużywanych, amerykańskich zwrotów. Po załadowaniu strony moim oczom ukazał się minimalistyczny styl, który bardzo lubię. Górne menu jest proste i zrozumiałe. Tło serwisu to zmieniające się, dobrej jakości zdjęcia z naszego miasta.

Kolejnym krokiem była rejestracja w serwisie. Ku mojemu zaskoczeniu, przebiegło bardzo szybko i bezproblemowo. Dodając awatar, nie otrzymałem często pojawiającego się w serwisach i portalach komunikatu o nieodpowiednim rozmiarze zdjęcia. To mi się podoba!

reklama

Mamy do wyboru dwie możliwości dodania zdjęć. Pierwsza z nich - tak jak na obecne czasy przystało - polega na przeciąganiu ich kursorem myszy. To niezwykle intuicyjny sposób. Druga, równie łatwa możliwość ich wstawienia, to tradycyjny przegląd zawartości naszych folderów w poszukiwaniu plików. Jednorazowo możemy wybrać 10 zdjęć, a maksymalna wielkość pliku to 8mb. Serwis spodobał mi się i uważam, że ma szansę pozytywnego odbioru.

Nieważne, jak duży jest twój sprzęt!

Kompaktowy aparat fotograficzny? Lustrzanka? Smartfon, a może Dron? Nie liczy się to jakim sprzętem dysponujesz, ale to co chcesz przekazać. Prostym zdjęciem możesz wywołać mnóstwo emocji. Jeśli jednak fotografowanie to twoja pasja i poświęcasz temu więcej czasu, to Tureczek.pl pozwoli zaprezentować ci swoje umiejętności, a dzięki możliwości komentowania, możesz wymienić opinie i uzyskać dodatkowe porady od innych użytkowników serwisu.

Kilka podstawowych wskazówek dla pierwszych zdjęć

Jeśli zarejestrowałeś się już w serwisie Tureczek.pl i chciałbyś jak najszybciej dodać kilka zdjęć, to tych 5 prostych zasad może ci się przydać, a mianowicie:

1.Zastanów się zanim to zrobisz
Zanim naciśniesz spust migawki, przemyśl co chciałbyś wyeksponować na swoim zdjęciu, a co chciałbyś ukryć. Już ten pierwszy krok zwiększy szansę na udane zdjęcie.

2.Wytęż wzrok
Przed zrobieniem zdjęcia, rozejrzyj się dokładnie. Dzięki temu unikniesz niechcianych rzeczy z tła, których nie zauważyłeś w trakcie fotografowania.

3. Zwracaj uwagę na światło
Najlepszym światłem sprzyjającym zdjęciom, będzie światło obecne wczesnym rankiem oraz wieczorem (przed zachodem słońca i tuż po zachodzie słońca). Światło w samo południe jest zbyt mocnym i kontrastowym światłem.

4. Kadruj
Nie warto zdawać się na przypadek. Należy  pamiętać o odpowiednim doborze kadru. Nie istnieje jeden uniwersalny kadr sprawdzający się w każdej sytuacji. Przemyślana przestrzeń sprawi, że osoba oglądająca zdjęcie skupi swoją uwagę na tym, co jest istotne w naszym zdjęciu. No i nie bądź brutalem -  uważaj, by nie ucinać ludziom kończyn lub czubka głowy!

5. Polub tryb manualny
Aparaty kompaktowe dają nam możliwość wyboru kilku trybów tematycznych, które automatycznie dobierają optymalne parametry, do konkretnych warunków. To trochę tak, jak z automatyczną skrzynią biegów w samochodach. Owszem, jest to wygodne, ale pozbawia nas myślenia i odbiera przyjemność z prawdziwej kontroli.

Rób zdjęcia i dołącz do zabawy!

Bądź czujny. Nigdy nie wiesz kiedy  w twojej okolicy pojawi się hardkor albo mistrz doskonałego parkowania. Rób śmieszne zdjęcia i dołącz do pozytywnych ludzi. Stwórz własny profil, ładuj foty, wyraź siebie.

Gracjan Oblizajek

Podobne artykuły

Jego muzyka, jej głos. Wysłuchaj efektu

Jego muzyka, jej głos. Wysłuchaj efektu

08-05-2017
Już jutro 12. Weekend Polska Biega. Przybiegnij...

Już jutro 12. Weekend Polska Biega. Przybiegnij do...

20-05-2016
Halloweenowy spór

Halloweenowy spór

30-10-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama