czwartek 26 listopada 2020

Leona, Leonarda, Lesławy

reklama

Przygotuj się na Studniówkę i karnawał

Przygotuj się na Studniówkę i karnawał
 

Podczas balu studniówkowego każdy młody mężczyzna ma sporą szansę zyskać w oczach towarzyszącej mu partnerki. Elegancki, zadbany i pewnie stawiający kroki mężczyzna, to idealny partner na studniówkę. Wymaga to jednak od mężczyzn wielu wcześniejszych starań.

Pierwsze zmagania rozpoczynają się już podczas studniówkowych prób, przygotowujących do tańca poloneza. Wtedy nie ma jeszcze obecności kamer, fleszy lamp błyskowych i uważnych spojrzeń przybyłych gości. Nieco stresu może też przysporzyć zakup garnituru, w szczególności, gdy studniówkowicz nie ma pojęcia na jaki garnitur powinien się zdecydować. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wybór sklepu o dużym doświadczeniu i szerokiej ofercie, jednym z godnych zainteresowania jest salon odzieżowy Famex, przy ulicy Gorzelnianej.

reklama

Męska elegancja w obecnych czasach wymaga starannego dopasowania garnituru do sylwetki mężczyzny. Marynarka nie może marszczyć się na plecach, a znajdujące się u jej tyłu rozcięcia tzw. „szlice” nie powinny oddalać się na boki. Przy wyborze garnituru należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Marynarkę najlepiej przymierzyć na koszulę z którą będzie ona noszona. Rękawy marynarki powinny sięgać nadgarstka, nawet jeśli sprawiają wrażenie zbyt krótkich, to właściwe jest jeśli mankiet koszuli odsłonięty jest na około centymetr.

Częstym błędem wśród mężczyzn jest złe dopasowanie marynarki w barkach. Rękawy marynarki powinny kończyć się na linii ramion. Zbyt szerokie ramiona  powodują załamywanie się pod „poduszeczkami”, co stwarza fatalny efekt. Opadająca gładko wzdłuż pleców marynarka świadczy o prawidłowym dopasowaniu jej do sylwetki.

Aktualne trendy preferują marynarki taliowane (slim fit). Odzież „slim fit” od lat obecna na włoskich ulicach, u nas w Polsce od niedawna zyskała mocno na popularności. Garnitur tego typu o wiele lepiej przylega do ciała, nadaje marynarce właściwe proporcje. Warto też zwrócić uwagę na kołnierz marynarki, który nie może odstawać od kołnierzyka koszuli i nie powinien go również całkowicie zakrywać.

reklama

Biała koszula nigdy nie wychodzi z mody. Nadal obecna na wszystkich studniówkowych balach, świetnie kontrastuje z ciemną barwą garnituru.

Prawdopodobnie największą trudność, podczas zakupu studniówkowego garnituru sprawia dopasowanie właściwej długości spodni. Nie powinniśmy kierować się twardymi zasadami, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na efekt wizualny. Spodnie mają za zadanie wyszczuplać i prostować całą sylwetkę, nie powinny więc zaginać się, tworząc tym samym nieestetycznych fałd.

Jak pokazały nam ubiegłe lata kolorystyka garniturów wybranych na studniówkę to czerń i granat. Czerń to zdecydowanie kolor dla garniturów wieczorowych i śmiało można się na niego zdecydować wybierając się na studniówkę. Coraz częściej jednak przeważa granat, który lepiej wypada na tle jasnej o tej porze roku karnacji.

Warto zakupić garnitur w sklepie specjalizującym się w ich sprzedaży. Możemy wtedy liczyć na profesjonalną obsługę i pomoc w dopasowaniu koloru, rozmiaru i niezbędnych dodatków. Dobrze dopasowany i szykowny garnitur dodaje pewności siebie i będzie nieskazitelnym elementem wspomnień tego wieczoru.

Podobne artykuły

Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił rodziców i...

23 lt.
Foto: Wyjątkowy polonez ZST na 36 par!...

Foto: Wyjątkowy polonez ZST na 36 par! Studniówka...

22 lt.
Oto klasy maturalne Zespołu Szkół Technicznych....

Oto klasy maturalne Zespołu Szkół Technicznych....

22 lt.
reklama
reklama
reklama