piątek 03 kwietnia 2020

Pankracego, Renaty, Ryszarda

reklama

Euro 2012 na wyciągnięcie ręki!/Malwina Wieczorek

Euro 2012 na wyciągnięcie ręki!/Malwina Wieczorek
 

Władysławów może poszczycić się olbrzymim sukcesem na skalę międzynarodową. Po długich negocjacjach i wielu przeprowadzonych rozmowach udało się osiągnąć rzecz niemal niemożliwą. Dla władz gminy nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Często wójt zaskakiwał pomysłami i odwagą w podejmowaniu decyzji, jednak ta, o której mowa przyćmiewa wszystkie inne. Otóż w 2012 roku, podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej trzykrotnie zawitają do Władysławowa międzynarodowe gwiazdy footballu, by w przerwie między rozgrywkami zrelaksować się i potrenować przed meczami.

Jeszcze nie tak dawno Polacy nie mogli uwierzyć w to, że Polska będzie z Ukrainą organizatorem Euro. Dziś z pewnością niejeden nie uwierzy, że Władysławów wniesie swój skromny wkład w organizację tego wielkiego wydarzenia. A jednak tak będzie. W progi gminy Władysławów trzykrotnie zawitają drużyny, które swoje mecze rozgrywać będą na stadionie w Poznaniu. O fakcie tym poinformował rzecznik polskiej sekcji organizacyjnej, który tą fenomenalną wiadomość pozyskał od władz UEFA. Jest to ogromne wyróżnienie i szansa na promocję gminy w całej Europie.

reklama

Wszystko rozpoczęło się od pomysłu wójta, który stwierdził, że skoro udało się zorganizować lądowisko dla samolotów, to dlaczego nie zawalczyć o EURO 2012. Władze gminy postanowiły skontaktować się ze sztabem organizacyjnym, by zaproponować tereny i boiska gminy Władysławów, jako zaplecze rekreacyjno-wypoczynkowe. Zanim zapadły jakiekolwiek decyzje, gmina musiała w jak najlepszym świetle zaprezentować swoje walory. Oceniał je sam Michel Platini, który podczas jednej z wizyt w Polsce, przybył również do Władysławowa. Mimo wielu trudności propozycja włodarzy Władysławowa została pomyślnie rozpatrzona. Zadecydowało o tym wiele czynników. Władysławów leży blisko autostrady, a zatem łatwo byłoby przemieszczać się piłkarzom z miast, w których grać będą mecze. Poza tym położony jest w centralnym punkcie Polski i stanowi doskonałą bazę wypadową. Leży też na trasie między Poznaniem a Uniejowem, a to właśnie w Uniejowie zawodnicy mają zażywać kąpieli solankowych przed meczami w Poznaniu. Nie bez znaczenia był również fakt, że we Władysławowie piłka nożna cieszy się dużą popularnością. Poza tym, że „Znicz” Władysławów, dobrze radzi sobie w swojej klasie, na naszych terenach rodzą się przyszłe młode gwiazdy piłki nożnej, które póki co trenują pod okiem Miłosza Olka w SP „Olo”. Do tego dołożyć trzeba piękno władysławowskiej przyrody i odpowiednie zaplecze sportowe. Również spokój, na jaki będą mogli liczyć piłkarze, był dla organizatorów niezwykle istotny. To wszystko zaowocowało tym, że właśnie do Władysławowa przyjadą drużyny, by relaksować się i zbierać siły do walki na poznańskim stadionie.

Choć ta decyzja cieszy wszystkich, wymaga też sporej mobilizacji i nakładu finansowego. Władysławów liczyć jednak może na wsparcie. Mimo to wiele jest do zrobienia. Do końca 2011 roku gmina ulepszyć musi swoją infrastrukturę i zadbać o jak najlepszy stan boisk. Do uzgodnienia jest jeszcze kwestia zaplecza hotelowego. Nie zapadły bowiem decyzje, czy zawodnicy będą kwaterowani gdzieś w sąsiednich miejscowościach, czy może dojeżdżać będą na treningi i zajęcia rekreacyjne autokarem. Pewne jest tylko to, że światowe gwiazdy footballu władysławowianie będą mieli na wyciągnięcie ręki. A kto wie – być może te wydarzenia zaszczepią jeszcze większe zamiłowanie do piłki wśród młodych zawodników z Władysławowa i sprawią, że w przyszłości wielkie sławy witać będą we Władysławowie częściej.

Źródło: www.wladyslawow.pl

Euro 2012 na wyciągnięcie ręki!/Malwina Wieczorek

Podobne artykuły

Jak postępować z odpadami w czasie epidemii...

Jak postępować z odpadami w czasie epidemii...

z dzisiaj
Raport PSSE w Turku na dzień 3 kwietnia w...

Raport PSSE w Turku na dzień 3 kwietnia w związku z...

z dzisiaj
Kartka dla medyka - malowniczy finał akcji SP5

Kartka dla medyka - malowniczy finał akcji SP5

z dzisiaj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama