piątek 03 kwietnia 2020

Pankracego, Renaty, Ryszarda

reklama

Czas na zmiany/Zbigniew Friedel

Czas na zmiany/Zbigniew Friedel
 

Ostatni tydzień był dla mnie niezwykle pracowity i pokazał wiele spraw związanych z kampanią wyborczą z zupełnie innej strony, ale także dał mi wiele do myślenia, a przy okazji i wiele nauczył. Spotkałem się z zarzutami, że jestem „kandydatem książkowym” – cóż dziwny to zarzut, bowiem z czego uczyć się, jak nie z książek, z doświadczeń innych, którym się udało. Czyjaś ciężka praca, popełniane błędy lub dokonywane wybory – słuszne lub nie, przekazane na papierze do dalszego obiegu nagle stają się czymś złym.

Dla mnie korzystanie z rad mądrzejszych od siebie to wyraz pokory i chęci nauki, to profesjonalizm, większy niż „kampania szemrana”, która opiera się na ckliwych obiecankach, typu „jak już będę wójtem to..”. Nie mogę rozdawać tego, czego fizycznie nie posiadam, bo przypomina to trochę spacer w chmurach, a kierowanie gminą to przecież mocne stąpanie po ziemi. Jestem człowiekiem czynu i działania - szczerego i konkretnego, dlatego otwarte dyskusje w rodzaju „burzy mózgów”, z zakasanymi rękawami i bez marynarek są moją dewizą, którą chciałbym realizować.

reklama

Mogli się o tym przekonać uczestnicy spotkań wyborczych, które zorganizowałem w ubiegłym tygodniu. I niech żałują ci, którzy nie przyszli, bo mieli okazję poznać Zbigniewa Friedel – nie jako „rozdawczyka” stanowisk, czy kogoś uwikłanego w urzędowe układy, kto nie ma wyboru i nie chce czegoś, ale musi. Ale raczej kandydata konkretnego, nastawionego na dialog, na współpracę z mieszkańcami, na kogoś, kto wysłucha wszystkich problemów i postara się, aby były one zrobione.

Dlatego już dziś mogę obiecać i gwarantuję, że jeśli zostanę wójtem gminy Turek, na pewno usprawnię komunikację – bo chcą tego mieszkańcy, poprzez poprawę jakości istniejących dróg i wybudowanie tych nowych ze szczególnym uwzględnieniem ścieżek rowerowych. Większość nowych osiedli w gminie Turek, np. m.in. Turkowice, Cisew, Obrzębin, Słodków Kolonia to młodzi mieszkańcy, często z małymi dziećmi, którzy chętnie skorzystaliby z opieki przedszkolnej w ciągu tygodnia, czy z osiedlowych placów zabaw. Znam ten problem z autopsji, bo mam trójkę małych dzieci, dlatego tym bardziej rozumiem wszystkie utrudnienia i wciąż się dziwię, dlaczego dotychczas nikt z rządzących o tym nie pomyślał.

Okazuje się, że wśród mieszkańców, z którymi miałem okazję porozmawiać, wielkim zainteresowaniem i poparciem cieszy się punkt mojego programu wyborczego dotyczący usprawnienia pracy Urzędu Gminy. Obiecuję, że będzie to urząd pracujący dla mieszkańców, a nie odwrotnie. To tylko część z tematów poruszanych na spotkaniach, z których wysunął się jeden konkretny wniosek – w gminie Turek POTRZEBNE SĄ ZMIANY. Układom, bierności i nijakości trzeba jasno powiedzieć: NIE!

reklama

Można tych zmian dokonać wspólnymi siłami, przy wspólnym zaangażowaniu i wspólną pracą. Jest to możliwe. Abyśmy, jako mieszkańcy z dumą mogli powiedzieć, że chcemy tu mieszkać. Jednocześnie dziękuję tym, którzy przyjęli moje zaproszenie i przyszli na zorganizowane spotkania. To wyraz nie tylko szacunku, ale także aktywności społecznej, której z przykrością stwierdzam, że dotychczasowe władze wykrzesać z mieszkańców gminy nie potrafiły. A szkoda.

Z poważaniem
Zbigniew Friedel

Podobne artykuły

Bezwzględny zakaz wstępu do lasów.  Zaostrzenie...

Bezwzględny zakaz wstępu do lasów. Zaostrzenie...

z dzisiaj
Komunikat Starosty Tureckiego z dnia 03.04.2020

Komunikat Starosty Tureckiego z dnia 03.04.2020

z dzisiaj
Jak postępować z odpadami w czasie epidemii...

Jak postępować z odpadami w czasie epidemii...

z dzisiaj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama