niedziela 29 marca 2020

Marka, Wiktoryny, Zenona

reklama

„Plakatomanię czas zacząć!”/List do redakcji

„Plakatomanię czas zacząć!”/List do redakcji
 

Jak widać na większości bilbordów i słupów ogłoszeniowych zbliżają się wybory samorządowe. My obywatele wybierzemy w nich osobę, którą obdarzymy zaufaniem na tyle dużym aby pozwolić jej na rządzenie naszym miastem. Martwi mnie jedynie, że niektórzy kandydaci bądź grupy zajmujące się pozyskiwaniem głosujących nie mają do końca pojęcia o czym mówią i jakie hasła promują na bilbordach. Na pierwszy plan wysuwają się plakaty z ogromnym napisem „Chciowść” i 13 pensją burmistrza Turku oraz prezydenta Krakowa. Generalnie nic nie można mu zarzucić, opozycja chcę przekazać, iż obecny burmistrz otrzymuje więcej pieniędzy niż powinien. Ja osobiście jak i wiele moich znajomych było święcie przekonanych, iż w plakacie mowa jest o miesięcznej pensji burmistrza i prezydenta, jednak dopiero bo dokładnym przyjrzeniu się i przeczytaniu napisu z gwiazdką dowiadujemy się, że chodzi o tzw. „trzynastkę”. Osobiście nie podoba mi się pisanie, małym druczkiem, pewnych kruczków dotyczących danej informacji. Jak dla mnie jest to znak, że opozycja chce coś ukryć i niekoniecznie gra czysto. Poza tym jeśli chodzi o wynagrodzenie osób rządzących to każda pensja może być oznaką chciwości. Można tu odwołać się choćby do osoby Józefa Piłsudzkiego, który rządząc nie chciał otrzymywać, żadnych pieniędzy, gdyż jak mówił rządzi nie po to by zarabiać ale aby Polsce pomagać. Mimo to oczywiste jest, że obojętnie kto burmistrzem nie zostanie pensji sobie nie zmniejszy. No chyba, że jakiś kandydat zadeklaruje, że z pobierania pensji zrezygnuje chociaż przez pół roku, wtedy myślę, że oddałbym na niego swój głos. (Ktoś pomyśli, że jest to nierealne, aby burmistrz bądź prezydent danego miasta zrzekł się pobierania pensji, ale chciałbym zaznaczyć, że takie sytuację się już zdarzały).

Zainteresował mnie również jeszcze jeden plakat mówiący, o tym, że dany kandydat stworzy Turek z dala od polityki. Z dala od polityki? Czy to możliwe? Otóż bez wątpienia nie. Uważam, że ktoś nie pomyślał dokładnie tworząc ten plakat, bądź nie ma pojęcia co oznacza słowo polityka. Mianowicie politykę spotykamy na każdym kroku. Sama walka kandydata o stanowisko jest polityką, nie mówiąc już o oczernianiu się nawzajem przez kandydatów co jest chyba jednym z najlepszych przykładów walki politycznej. Ciągnąc to dalej, czy pan z plakatu po wygraniu wyborów przestanie politykować? Jeśli tak to oznaczałoby to, że zamknie się w swoim gabinecie i pozbawi się kontaktu z innymi ludźmi oraz odsunie wszystkie sprawy dotyczące miasta do końca swej kadencji. Nie sądzę aby było to dobre dla naszego miasta. Chciałbym uświadomić twórcą plakatu, tudzież samemu kandydatowi, że hasło „Turek z dala od polityki” jest pewnego rodzaju oksymoronem. Każdy człowiek, nie tylko ubiegający się o stanowisko rządzące politykuje. Córka prosząc mamę, aby mogła wyjść z domu uprawia politykę, gdyż naciska w takie miejsca i używa takich środków aby mamę przekonać do swojej racji. Jeśli targujemy się również uprawiamy pewnego rodzaju politykę, gdyż chcemy przekonać sprzedawcę używając różnych argumentów, że towar jest mniej wart niż wynika z podanej ceny. Polityka jest czymś nieodzownym w życiu człowieka, i życie bez niej jest po prostu niemożliwe.

reklama

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że nie należę do żadnej frakcji politycznej, ani nie jestem zwolennikiem danego kandydata bądź grupy. Po prostu piszę o tym co widzę i co uważam na ten temat. Chciałbym także aby wygrał ten, kto dla naszego miasta zrobi najwięcej.

Z poważaniem
Adam S.

Podobne artykuły

Strażacy z OSP Turek odkażają miasto. Liczą na...

Strażacy z OSP Turek odkażają miasto. Liczą na pomoc...

z wczoraj
Raport PSSE w Turku na dzień 28 marca w związku...

Raport PSSE w Turku na dzień 28 marca w związku z...

z wczoraj
Wideokonferencja z udziałem władz powiatu i...

Wideokonferencja z udziałem władz powiatu i Wojewody...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama