piątek 03 kwietnia 2020

Pankracego, Renaty, Ryszarda

reklama

Rynek pracy w naszym mieście/Marcin Leszczyński

Rynek pracy w naszym mieście/Marcin Leszczyński
 

Obserwując sytuację na rynku lokalnym, postanowiłem przedstawić moje spostrzeżenia dotyczące rynku pracy w Turku. Mam 21 lat. Jestem studentem trzeciego roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Co z tą pracą?
Ostatnimi czasy naszła mnie refleksja na temat tego, co mnie czeka po skończeniu studiów. Praca? Owszem, ale gdzie? Osobiście ja oraz duża grupa moich rówieśników chcielibyśmy znaleźć dobrą i dobrze płatną pracę tutaj na rynku lokalnym. Wywodzimy się z tego miasta i czemu nie mielibyśmy tu pracować? Tak, ale jak na razie nie widać żadnych perspektyw na znalezienie dobrej pracy po ukończeniu studiów. Proszę Państwa, każdego roku absolwenci naszych szkól średnich idą na studia, co więcej część z nich wybiera kierunki przyszłościowe na najlepszych uczelniach w kraju. Sam osobiście znam wiele osób które studiują w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Są to najlepsze uczelnie ekonomiczne w kraju. Mamy potencjalnych świetnych specjalistów technicznych, którzy studiują na Politechnikach w Warszawie, Poznaniu, Łodzi czy Wrocławiu. Jest to ogromny potencjał i dla mnie nie zrozumiałe jest to, czemu miasto pozwala im tak po prostu odejść i pracować gdzie indziej? Przecież kapitał ludzki jest bardzo ważnym elementem. Mamy strefę ekonomiczną, którą powinno się promować. Wykwalifikowani pracownicy są najlepszym sposobem na promocję. Powinno się przekonać firmy do tego, o czym zapewne doskonale wiedzą, a mianowicie o tym, że opłacalne jest odpowiednie wynagradzanie wydajnych pracowników, ponieważ to w długim okresie się zwraca i procentuje, czyli po prostu daje czysty zysk. Systemem motywacyjnym powinien być system płacowy oraz dodatkowe profity osobiste. Podsumowując, starajmy się by zdolni młodzi ludzie nie wykorzystywali swojego potencjału do pracy dla rozwoju gospodarczego innych regionów. Zachęcajmy ich do pracy tutaj w Turku.

reklama

Po co inwestorzy?
Nowi inwestorzy na rynku lokalnym to duża szansa dla miasta. Daje to ogromne możliwości młodym ale również ludziom z doświadczeniem zawodowym. Przedsiębiorstwa wchodzące na rynek, przynoszą profity – nie tylko finansowe. Zmniejszają bezrobocie, podnoszą prestiż naszego miasta ale przede wszystkim powodują wzrost koniunktury. Dzięki czemu przynoszą pieniądze na rozwój we wszystkich sferach. Jeżeli zdoła się przyciągnąć dobrego inwestora do Turku, występowałoby duże prawdopodobieństwo, że staniemy się atrakcyjniejsi dla innych firm szukających najlepszego miejsca pod swoje inwestycje. Myślę, że aby ściągnąć inwestorów do naszego miasta wystarczyłoby trochę, zaangażowania i szczerych chęci. Oprócz tego bardzo ważnym elementem są umiejętności menadżerskie, marketingowe oraz ekonomiczne. Dzięki ludziom posiadającym te cechy, miasto byłoby w stanie przedstawić bardzo dobrą ofertę dla przedsiębiorców. W połączeniu dobrego marketingu, rachunku i managementu w dzisiejszych czasach tkwi sukces każdej dobrze prosperującej firmy na rynku. I właśnie nasze miasto powinno być taką firmą. Wyróżniającą się na rynku w każdej kwestii, tak by była naprawdę dobrą, ciekawą i konkretną ofertą.

Dziękuję
Marcin Leszczyński

Podobne artykuły

Bezwzględny zakaz wstępu do lasów.  Zaostrzenie...

Bezwzględny zakaz wstępu do lasów. Zaostrzenie...

z dzisiaj
Komunikat Starosty Tureckiego z dnia 03.04.2020

Komunikat Starosty Tureckiego z dnia 03.04.2020

z dzisiaj
Jak postępować z odpadami w czasie epidemii...

Jak postępować z odpadami w czasie epidemii...

z dzisiaj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama