niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Donald Tusk - fotel premiera RP i same niepowodzenia/Adam Radzimski

Donald Tusk - fotel premiera RP i same niepowodzenia/Adam Radzimski
 

Na co dzień widuję mnóstwo ludzi, którzy twierdzą, że chcą poznać ostateczną prawdę o rzeczywistości. Każdego dziwi jak na przykład senator Niewiarowski piastuje ten urząd bez przerwy. Czy ktoś wie jak to było kiedyś? Czy ktoś pamięta wybory bez skreśleń? Czy w Polsce czasami nie dochodzi do fałszowania wyborów jak na Białorusi? Pewnie prawda jest taka, że rzeczywistość może być dla nas bolesna.

Nie da się zrozumieć tego jak można wygrać wybory nie robiąc zupełnie nic. Czy premier albo jego urzędnicy rozwiązują jakieś kluczowe sprawy międzynarodowe, których jest mnóstwo? Jaki pan Donald Tusk miał udział w przygotowaniu planu pomocy dla Grecji, który zostanie przedstawiony na szczycie G20 w Cannes na koniec tego miesiąca? Co z rejonem Gazy, gdzie 80% ludzi dostaje żywność od ONZ a 65% młodych ludzi nie ma pracy? Czy pan Tusk albo któryś z jego ministrów w ogóle tam był? Czy ktoś z naszych przedstawicieli w parlamencie w ogóle tam był i rozmawiał ze zwykłymi ludźmi?

reklama

No i w końcu sprawy wewnętrzne. Gdzie są obiecane autostrady i ochrona energetyczna w postaci elektrowni jądrowych? Czy potrafi pan sprostać zadaniom jakie stawiają obywatele? Czy Donald Tusk nie pomyślał przed tym jak został premierem, że jest za słaby na ten fotel? Dla mnie polityka nie tylko Tuska, ale i Kaczyńskiego to realizm polityczny Niccolo Machiavelliego jak ktoś z czytających wie co to jest makiawelizm.

Dla mnie to wszystko jest podejrzane i jako student prawa, przyszły prawnik zapewniam, że w przyszłości będę postulował o wpuszczenie tu inspektorów międzynarodowych w wiadome jakiej sprawie. Są rzeczy na ziemi i niebie, o których nie śniło się nawet komunistom.

Adam Radzimski

Podobne artykuły

O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka....

O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka. Strażacy...

z dzisiaj
Nowe cztery zakażenia SARS-CoV-2 w powiecie....

Nowe cztery zakażenia SARS-CoV-2 w powiecie....

z dzisiaj
Wywiady: Rodzicielstwo zastępcze - życiowa misja

Wywiady: Rodzicielstwo zastępcze - życiowa misja

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama