niedziela 05 lipca 2020

Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

reklama

MMM: Zmiany w turkowskim SLD są konieczne

MMM: Zmiany w turkowskim SLD są konieczne
 

Marian Marczewski uważa, że przed strukturami SLD w naszym powiecie stoi poważne wyzwanie - lewica potrzebuje młodych, rzutkich ludzi. Obecne władze Sojuszu muszą nastawić się na reorganizację. Poniżej przedstawiamy powyborczy komentarz Mariana Marczewskiego.

MMM: Zmiany w turkowskim SLD są konieczne

Wynik w Turku i powiecie na tle kraju uznaję za bardzo dobry. Przecież ogółem w kraju SLD osiągnęło troszkę ponad 8%, a u nas w powiecie prawie 14%. To jest jeden z lepszych wyników w kraju. W Turku nasza lista uzyskała prawie 19%. Na ten rezultat złożyła się aktywna kampania wyborcza oraz moja i moich koleżanek i kolegów ciężka praca w samorządzie, obecność w mediach, bycie z wyborcami, pochylanie się nad każdą sprawą. W obecnej sytuacji, gdy notowania partii dołują, wynik nie mógł być lepszy. Pragnę zwrócić uwagę na to, że wynik Platformy w naszym powiecie, a także PiS jest o kilka procent niższy, niż w wyborach parlamentarnych cztery lata temu, natomiast SLD straciło tylko ułamek procenta.

reklama

Analiza wyniku wyborczego wymaga „szerszego” spojrzenia na działania partii. Taka ocena wyniku nie jest i nie może być jednoznaczna. Między innymi w sposób absolutnie nieodpowiedzialny została przeprowadzona przez Napieralskiego nominacja "jedynek" w wielu okręgach wyborczych, np. w naszym, gdzie mianowany został nikomu nieznany Naczas. Liderem w naszym okręgu absolutnie powinien być Tadeusz Tomaszewski, znany, niezwykle pracowity poseł. Wtedy na pewno wynik naszej listy byłby lepszy. Kampania Napieralskiego była infantylna i nieprzekonująca. Prawda jest taka, że nieskuteczna kampania na szczeblu centralnym przekłada się na wynik, jakie ugrupowanie uzyskuje w poszczególnych okręgach. Gdy partia jest na fali, można przez 4 lata uśmiechać się, przecinać wstęgi, rozdawać baloniki, niewiele robić i okazuje się, że dobry wynik gdzieś tam się uzyska. Gdy partia dołuje, można sobie żyły wypruć, a i tak wynik nie jest satysfakcjonujący, bo takim jest uzyskanie mandatu. Po za tym kompletnym idiotyzmem jest głosowanie przez wyborców w naszym powiecie na politycznych „spadochroniarzy”, jak np. Czarnecki czy Hofman. Oni dla naszego okręgu nic nie zrobią, nie są związani z mieszkańcami.

Co należy zrobić, by SLD mogło osiągać dobre wyniki w następnych wyborach? U nas w powiecie struktury lewicy są po prostu kiepskie. Potrzebni są ludzie nowi, młodzi. Chciałbym, aby członkowie Zarządu bądź też Rady Powiatowej SLD jak najszybciej to zrozumieli i podjęli działania - nie uchwały, a działania - by wreszcie ludzi młodych zachęcić do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Sam nie dam rady tego zrobić.

Podobne artykuły

Drużyny Tura 1921 Turek nie zwalniają tempa. W...

Drużyny Tura 1921 Turek nie zwalniają tempa. W...

z dzisiaj
Kolejne 13 nowych zakażeń w powiecie. W Sun...

Kolejne 13 nowych zakażeń w powiecie. W Sun Garden...

z dzisiaj
Zderzenie motocykla z toyotą przy cmentarzu....

Zderzenie motocykla z toyotą przy cmentarzu....

z dzisiaj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama