SESJA RADY MIASTA - OGLĄDAJ NA ŻYWO

czwartek 21 listopada 2019

Janusza, Marii, Reginy

reklama
Wzorek

MMM: Zmiany w turkowskim SLD są konieczne

MMM: Zmiany w turkowskim SLD są konieczne
 

Marian Marczewski uważa, że przed strukturami SLD w naszym powiecie stoi poważne wyzwanie - lewica potrzebuje młodych, rzutkich ludzi. Obecne władze Sojuszu muszą nastawić się na reorganizację. Poniżej przedstawiamy powyborczy komentarz Mariana Marczewskiego.

MMM: Zmiany w turkowskim SLD są konieczne

Wynik w Turku i powiecie na tle kraju uznaję za bardzo dobry. Przecież ogółem w kraju SLD osiągnęło troszkę ponad 8%, a u nas w powiecie prawie 14%. To jest jeden z lepszych wyników w kraju. W Turku nasza lista uzyskała prawie 19%. Na ten rezultat złożyła się aktywna kampania wyborcza oraz moja i moich koleżanek i kolegów ciężka praca w samorządzie, obecność w mediach, bycie z wyborcami, pochylanie się nad każdą sprawą. W obecnej sytuacji, gdy notowania partii dołują, wynik nie mógł być lepszy. Pragnę zwrócić uwagę na to, że wynik Platformy w naszym powiecie, a także PiS jest o kilka procent niższy, niż w wyborach parlamentarnych cztery lata temu, natomiast SLD straciło tylko ułamek procenta.

reklama

Analiza wyniku wyborczego wymaga „szerszego” spojrzenia na działania partii. Taka ocena wyniku nie jest i nie może być jednoznaczna. Między innymi w sposób absolutnie nieodpowiedzialny została przeprowadzona przez Napieralskiego nominacja "jedynek" w wielu okręgach wyborczych, np. w naszym, gdzie mianowany został nikomu nieznany Naczas. Liderem w naszym okręgu absolutnie powinien być Tadeusz Tomaszewski, znany, niezwykle pracowity poseł. Wtedy na pewno wynik naszej listy byłby lepszy. Kampania Napieralskiego była infantylna i nieprzekonująca. Prawda jest taka, że nieskuteczna kampania na szczeblu centralnym przekłada się na wynik, jakie ugrupowanie uzyskuje w poszczególnych okręgach. Gdy partia jest na fali, można przez 4 lata uśmiechać się, przecinać wstęgi, rozdawać baloniki, niewiele robić i okazuje się, że dobry wynik gdzieś tam się uzyska. Gdy partia dołuje, można sobie żyły wypruć, a i tak wynik nie jest satysfakcjonujący, bo takim jest uzyskanie mandatu. Po za tym kompletnym idiotyzmem jest głosowanie przez wyborców w naszym powiecie na politycznych „spadochroniarzy”, jak np. Czarnecki czy Hofman. Oni dla naszego okręgu nic nie zrobią, nie są związani z mieszkańcami.

Co należy zrobić, by SLD mogło osiągać dobre wyniki w następnych wyborach? U nas w powiecie struktury lewicy są po prostu kiepskie. Potrzebni są ludzie nowi, młodzi. Chciałbym, aby członkowie Zarządu bądź też Rady Powiatowej SLD jak najszybciej to zrozumieli i podjęli działania - nie uchwały, a działania - by wreszcie ludzi młodych zachęcić do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Sam nie dam rady tego zrobić.

Podobne artykuły

Świetna zabawa podczas Miniolimpiady w...

Świetna zabawa podczas Miniolimpiady w Specjalnym...

z dzisiaj
Sala XVI edycji

Sala XVI edycji "Biesiady Piosenki z Myszką" pełna...

z dzisiaj
Obchody Tygodnia Edukacji Globanej w SP nr 5 w...

Obchody Tygodnia Edukacji Globanej w SP nr 5 w Turku.

z dzisiaj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama