Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

wtorek 02 czerwca 2020

Erazma, Marianny, Marzeny

reklama

Wyprawa do kina/Wojciech Sienkiewicz

Wyprawa do kina/Wojciech Sienkiewicz - Źródło: sxc.hu / Artur Bieniek
Źródło: sxc.hu / Artur Bieniek 

Doszedłem do wniosku, że telewizja mnie okłamuje. Niby nie wierzę reklamom, orędziom Prezydenta czy expose Premiera, jednak czasami informacje są tak przekonujące, że daję się porwać. Szczególnie wtedy, kiedy widzę coś w stylu: „Od jutra w kinach”; „Tylko w kinach”. Ostatnio widziałem coś takiego w telewizji, więc szykuję na wyprawę do kina. Świata kinematografii, świątyni Woody Allena, Roberta de Niro, Andrzeja Wajdy i innych, że o Spielbergu nie wspomnę, sław. W telewizji mówili, że to bardzo dobry film, a premiera odbędzie się w ten weekend. Także, kiedy nadszedł ten dzień wybrałem się do kina „TUR”.

Wybrałem się o wczesnej godzinie sądząc, iż na taki film i premierowy pokaz, biletów może nie wystarczyć. Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, kiedy dotarłem do kina, to brak plakatów z tego filmu, jednak wiedziony nadzieją wszedłem do środka. Naiwnie sądziłem, że na tak dobry film plakatów nie trzeba, ponieważ jak każdy dobry towar sam się reklamuje. Jakież było moje zdziwienie, gdy pani w kasie oznajmiła mi, iż Kino „TUR” nie wyświetla premierowych projekcji razem z innymi kinami w kraju. Czytaj: dużymi kinami. I nie chodzi o to, że wyświetla te premiery szybciej. Niestety wyświetla te filmy dopiero wtedy, kiedy w innych miastach o nich zapominają, a w naszym mieście większość ludzi oglądała je na DVD.

reklama

Zniesmaczony wróciłem do domu. Pomyślałem, że chyba zainwestuję i kupię sobie odtwarzacz DVD oraz zapiszę się do wypożyczalni. Wtedy seanse będą odbywały się w moim domu jakieś trzy tygodnie po premierze filmu, a nie trzy miesiące później jak to w większości przypadków ma miejsce w naszym kinie. Jednak obiecałem też sobie, że nigdy nie odpuszczę, choćby raz na jakiś czas, możliwości odwiedzin naszego kina. Jest ono dla mnie swoistym skansenem, z czasów PRL-u, wśród innych kin. Jednak to „nasze” kino, i nie jest istotą rzeczy żeby było na czasie, tylko to, żeby ciągle było.

P.S. Piszę z miasta, w którym jest Cinema City. Podwójne.

Wojciech Sienkiewicz

Podobne artykuły

Brak chorych na COVID-19 w powiecie tureckim....

Brak chorych na COVID-19 w powiecie tureckim....

z dzisiaj
Trzy sztuki w Antarktyce - nowa wystawa w muzeum

Trzy sztuki w Antarktyce - nowa wystawa w muzeum

z dzisiaj
Wideo: Kolejne pompki druhów z OSP. Akcja...

Wideo: Kolejne pompki druhów z OSP. Akcja zatacza...

z dzisiaj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama