wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Dziwna aktywność radnej Dzieciątkowiej-Pieścik

Dziwna aktywność radnej Dzieciątkowiej-Pieścik
 

Od kilku miesięcy radna Anita Dzieciątkowska-Pieścik wykonuje różne działania, które mają za cel zdyskredytowanie swojego partyjnego kolegę Franciszka Pyziaka. Przykładem jest atak na przewodniczącego komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko Dyrektora SPZOZ w Turku poprzez wysłanie skargi do Wojewody Wielkopolskiego oraz pismo do komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Tureckiego w sprawie zlecenia kontroli procedury konkursowej na w/w stanowisko. Wszystkie te działania świadczą o braku zaufania do człowieka lewicy, człowieka oddanego tej formacji.

W zbliżające się wybory samorządowe sprawiają, że A. Dzieciątkowska-Pieścik stała się bardzo aktywna, próbuje „brylować” na sesjach Rady Powiatu kwiecistymi wypowiedziami, stała się jedyną obrończynią upadającego szpitala. Dzieli również razy na prawo i na lewo, dostało się również i mnie. A mianowicie na moje pytanie o zasadność tych ataków odpowiedziała „pan nic nie wie, pan jak zwykle nic nie rozumie”. Niestety nie trzeba być wnikliwym obserwatorem turkowskiej sceny politycznej, aby zauważyć, że trwa walka o miejsce otwierające listę SLD i radna A. Dzieciątkowska-Pieścik zrobi wszystko, aby przypodobać się swojemu patronowi. W swoich działaniach posunęła się tak daleko, że podjęła współpracę z radnymi prawicy w Radzie Powiatu, przykładem niech będzie zachowanie na jednej z komisji Rady na której demonstracyjnie pyta się „Rysiu, jak głosujemy?”. I tu nasuwa się pytanie komu służy Turkowska lewica?

reklama

Natomiast zachowanie radnej A. Dzieciątkowskiej-Pieścik na XXXVI sesji i jej agresywne wypowiedzi w stosunku do Przewodniczącego Rady, sugerowanie członkom komisji konkursowej, członkom zarządu powiatu, jakiegoś związku z dyr. Czerwińskim jest nadużyciem, zachowaniem niegodnym piastowania funkcji radnego. Uważam również, że wszystkie te ataki służą odwróceniem uwagi mieszkańców Turku od działań radnej na terenie miasta.

Natomiast co do mojego braku aktywności w pracach Komisji Rewizyjnej w punkcie „Kontrola przestrzegania procedur postępowania konkursowego na dyrektora SPZOZ” co radna zarzuciła mojej osobie uważam, że komisja konkursowa wypełniła swoje zadanie i nie będę jej werdyktów podważał, w przeciwieństwie do pani radnej nie jestem zwolennikiem zaglądania do teczek osobowych. Pragnę dodać, że moje wszystkie głosowania w tej sprawie pokazują, że nie byłem zwolennikiem tej kontroli, dlatego w tym punkcie obrad Komisji Rewizyjnej się wyłączyłem, ponieważ musiałem być konsekwentny.

Z poważaniem
Andrzej Wojtkowiak
Radny Rady Powiatu Tureckiego

Podobne artykuły

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet....

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet. Większość...

23 wrz.
Listy do redakcji: Stanowisko PKN Orlen na list...

Listy do redakcji: Stanowisko PKN Orlen na list...

19 sierp.
Listy do redakcji:

Listy do redakcji: "Ciemny lud to kupi"

17 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama