sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Rozmyślania Lokiego: O tanim lansie na szpitalnym łożu

Rozmyślania Lokiego: O tanim lansie na szpitalnym łożu
 

Za górami, za lasami, nad rzeczką opodal krzaczka w grodzie miodem i mlekiem płynącym sprawujący władzę uruchomił tubę propagandową, hucznie nazwaną dezINFOrmator.

Złośliwe wydana na papierze, którym ogniska nie rozpalisz, siłą zmusza do czytania. Po lekturze  pojawiło się pytanie  „dlaczego”, które bywa przyczyną bezsenności. Szczególnie gdy jest się osobą prostą, a chwilami prostacką.

reklama

Jako prostak pojąć nie mogę czemu boleśnie i DROGO nam panujący, dorzucił się do zakupów łóżka na oddziale ginekologicznym? Zaledwie kilka miesięcy wcześniej grzmiał, niczym Zeus miotający błyskawice, że nie umorzy podatku od nieruchomości szpitalowi, bo jest źle zarządzany. A on, dzielny strażnik społecznych pieniędzy, nie pomoże ratować szpitala bo to marnotrawstwo środków. Mimo że obowiązkiem panującego jest zapewnienie mieszkańcom ochrony zdrowia.

Dlaczego nagle taka zmiana? Co się stało, że wydanie pieniędzy na szpital nie jest już marnotrawstwem? Gdyby to chodziło o jakiegoś komucha czy młodzika mniemałbym, że osobnik ten kryptoreklamę wyborczą sobie robi, ale wzór cnót wszelkich nie zniżył by się do takiego poziomu.

Pozostaje pytanie: Dlaczego? Oby tylko złotousty (notabene pełniący funkcję tarczy, miecza i tuby jednocześnie) nie odpowiadał, bo pogrąży swymi wywodami panującego i na śmieszność narazi.

reklama

Jak pewna diagnoza, z której wynika, że towar koleją nam dostarczają do osady, choć panujący i złotousty nie chcą informacji udzielić jaki to towar, ile ton, i w jakiej epoce był wożony. Dlaczego? Na pewno nie dlatego, że tory w grodzie jakby nie kompletne i za przeżytek uznane, podobnie jak dyliżans marki Porządnym Koniem Szybciej, w skrócie PKS.

Rozmyślaniem znużony w sen zapadłem i z zacofania informatycznego korzystając, nieistniejącym Internetem wiadomość w świat posyłam.

Loki

Podobne artykuły

Turkowscy przedsiębiorcy wspierają oddział...

Turkowscy przedsiębiorcy wspierają oddział dziecięcy...

25 mrz.
Nowy respirator już niedługo w turkowskim szpitalu

Nowy respirator już niedługo w turkowskim szpitalu

19 mrz.
Oświadczenie SP ZOZ w Turku. Szpital wstrzymuje...

Oświadczenie SP ZOZ w Turku. Szpital wstrzymuje...

29 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama