czwartek 24 października 2019

Arety, Marty, Marcina

reklama
Wzorek

Starosto! Czas zadbać o stolicę powiatu tureckiego!

Starosto! Czas zadbać o stolicę powiatu tureckiego!
 

Na ostatniej sesji Rady Miasta Turek radni ugrupowania Ziemia Turkowska złożyli szereg interpelacji, której adresatem jest Starosta Turecki. Radni Perliński, Pacześna i Serafiński wskazują na liczne miejsca na terenie miasta Turek, którego właścicielem jest powiat turecki, i które wymagają pilnego remontu.

Radny Andrzej Perliński interpelował w sprawie "tymczasowego" ronda, które powstało na skrzyżowaniu ulic Uniejowskiej, Dobrskiej i Placu H. Sienkiewicza. To plastikowe rondo stoi tam od sierpnia 2012 r. Na jego miejscu powinno zostać wybudowane rondo na stałe.

reklama

- Rada Miejska Turku wierząc w słuszność tej inwestycji oraz chęć współpracy i rozsądek władz powiatowych podjęła uchwałę o zabezpieczeniu środków finansowych na jej realizację. Zostały już wydatkowane środki na wykonanie stosownej dokumentacji natomiast do tej pory brak jakichkolwiek działań ze strony Powiatu Tureckiego. Rondo nie tylko usprawni ruch, ale po wybudowaniu stanie się wizytówką powiatu oraz jego stolicy - miasta Turku – pisze w interpelacji radny Perliński.

Ponadto wraz z Karolem Serafińskim zwróciliśmy uwagę na potrzebę remontu oraz częstszego sprzątania m.in. takich ulic jak Kolska Szosa i Żeromskiego, oraz o częstsze odchwaszczanie chodników.

Przy tej okazji apelujemy również do radnych powiatu tureckiego wybranych z Turku, aby zainteresowali się drogami i chodnikami powiatowymi leżącymi na terenie miasta.

reklama

W imieniu radnych stowarzyszenia Ziemia Turkowska
Mariola Pacześna

Podobne artykuły

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

26 czerw.
Nowe rondo w Turku na skrzyżowaniu ulic...

Nowe rondo w Turku na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego...

10 kw.
Listy do redakcji: Poseł Bartosik przeciwko...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik przeciwko...

11 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama