Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 52% !!! POMAGAMY !!!

sobota 30 maja 2020

Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

reklama

Starosto! Czas zadbać o stolicę powiatu tureckiego!

Starosto! Czas zadbać o stolicę powiatu tureckiego!
 

Na ostatniej sesji Rady Miasta Turek radni ugrupowania Ziemia Turkowska złożyli szereg interpelacji, której adresatem jest Starosta Turecki. Radni Perliński, Pacześna i Serafiński wskazują na liczne miejsca na terenie miasta Turek, którego właścicielem jest powiat turecki, i które wymagają pilnego remontu.

Radny Andrzej Perliński interpelował w sprawie "tymczasowego" ronda, które powstało na skrzyżowaniu ulic Uniejowskiej, Dobrskiej i Placu H. Sienkiewicza. To plastikowe rondo stoi tam od sierpnia 2012 r. Na jego miejscu powinno zostać wybudowane rondo na stałe.

reklama

- Rada Miejska Turku wierząc w słuszność tej inwestycji oraz chęć współpracy i rozsądek władz powiatowych podjęła uchwałę o zabezpieczeniu środków finansowych na jej realizację. Zostały już wydatkowane środki na wykonanie stosownej dokumentacji natomiast do tej pory brak jakichkolwiek działań ze strony Powiatu Tureckiego. Rondo nie tylko usprawni ruch, ale po wybudowaniu stanie się wizytówką powiatu oraz jego stolicy - miasta Turku – pisze w interpelacji radny Perliński.

Ponadto wraz z Karolem Serafińskim zwróciliśmy uwagę na potrzebę remontu oraz częstszego sprzątania m.in. takich ulic jak Kolska Szosa i Żeromskiego, oraz o częstsze odchwaszczanie chodników.

Przy tej okazji apelujemy również do radnych powiatu tureckiego wybranych z Turku, aby zainteresowali się drogami i chodnikami powiatowymi leżącymi na terenie miasta.

reklama

W imieniu radnych stowarzyszenia Ziemia Turkowska
Mariola Pacześna

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Maciej Aniołczyk - list do...

Listy do redakcji: Maciej Aniołczyk - list do...

3 maj.
Listy do redakcji: Hipokryzja radnych PiS? Czy...

Listy do redakcji: Hipokryzja radnych PiS? Czy...

24 kw.
Maski i rękawiczki dla turkowian od członków...

Maski i rękawiczki dla turkowian od członków Ziemi...

26 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama