środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Oświata to nie problem TS i SLD? To za co bierzecie diety?

Oświata to nie problem TS i SLD? To za co bierzecie diety?
 

Doskonale pamiętam dlaczego zdecydowałam się kandydować na radną Rady Miejskiej Turku obecnej kadencji. Widziałam jak za rządów Zdzisława Czapli głównym zadaniem radnych TS i SLD była niemal wyłącznie obrona jego pomysłów. Pomimo tego, że wyborcy pokazali czerwoną kartkę Czapli, radni TS i SLD nadal bronią stworzonego przez niego systemu, tęskniąc za czasami kiedy to Rada była tylko dostawką do burmistrzowskiego fotela. Taki kult jednostki. Jako radni stowarzyszenia „Ziemia Turkowska” nie chcemy powrotu do tych czasów.

Szanowni Panowie. Przyszedł czas, aby podjąć strategiczne decyzje odnośnie funkcjonowania oświaty w mieście Turek. Niż demograficzny, niedoposażone szkoły, zbyt niska subwencja – to kilka z wielu zjawisk, które wpływają na obraz oświaty w naszym mieście, ale także na budżet miejski. Dlatego też wraz z radną Marylą Stolarek i pozostałymi radnymi koalicji ZT, PiS i radnych niezależnych, zadecydowałyśmy o zorganizowaniu nadzwyczajnej sesji poświęconej jedynie temu tematowi, licząc na poważne zajęcie się sprawą oświaty ze strony radnych.

reklama

Podczas tej właśnie sesji specjalista do spraw edukacji, analityk z Instytutu Badań w Oświacie, opisał stan miejskiego szkolnictwa, przedstawił trendy, które wpłyną na jej obraz w niedalekiej przyszłości oraz ukazał różne warianty rozwiązań obecnych i przyszłych problemów. Teraz naszą rolą, jako organu stanowiącego i kontrolnego gminy miejskiej, jest zadecydowanie o przyszłości naszego miasta, w tym przypadku o oświacie.

Niestety, podczas trwającej 5 godzin sesji, zamiast merytorycznej dyskusji, słyszałam od Was, radnych TS i SLD, że to nie są Wasze kompetencje. Wiec jakie są Wasze kompetencje? Co takiego chcecie w ogóle robić w tej Radzie. Po 1,5 roku nie widziałam żadnych pomysłów i działań na rzecz miasta Turku i jego mieszkańców. Jedyne z czym się kojarzycie, to nadawanie nazwy parkowi i próba uchylenia uchwał, dzięki którym w konsekwencji obniżyliśmy cenę śmieci mieszkańcom Turku.

Panowie radni z Towarzystwa Samorządowego i SLD. Przedstawione na ostatniej sesji analizy i prognozy to punkt wyjścia do dyskusji i pracy nad kształtem oświaty w mieście Turek. Jeżeli TS i SLD umywają od tej sprawy ręce, pozostała część Rady zrobi to bez Was. Wspólnie z dyrektorami i nauczycielami miejskich szkół i przedszkoli. A Państwu pozostawiamy nazywanie drzew, parków, szukanie patronów dla miasta i niestety pobieranie diety.

reklama


Mariola Pacześna

Radna Rady Miejskiej Turku

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska...

Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska za...

27 czerw.
Listy do redakcji: Kilka słów do Karola...

Listy do redakcji: Kilka słów do Karola...

6 mrz.
Stanowisko Rady Miejskiej w Turku oraz list do...

Stanowisko Rady Miejskiej w Turku oraz list do J....

18 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama