Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

TS: Inwestycje drogowe nie dla Turku - hasło wyborcze Antosika?

TS: Inwestycje drogowe nie dla Turku - hasło wyborcze Antosika? - Foto: sxc.hu
Foto: sxc.hu 

Zarząd TS informował, że Turek za rządów Antosika znajduje się w inwestycyjnej zapaści. Zaniechano m.in. inwestycji termomodernizacji Kina „Tur” i MDK w Turku, czy budowy drogi 3-Z. Odstąpiono od uchwalenia planów miejscowych dla południowej części miasta. Turek nie korzysta z pieniędzy unijnych i krajowych proporcjonalnie do swego potencjału. Tak niskiego poziomu inwestycji w Turku nie było od początku lat 90-tych. Turek ma jeden z najniższych udziałów inwestycji w wydatkach budżetu ze wszystkich 226 gmin województwa wielkopolskiego i 9 gmin powiatu tureckiego oraz jeden z niższych w Polsce.

Kolejny przykład niepozyskania pieniędzy przez Antosika dot. nowych inwestycji drogowych na terenie Turku.

reklama

W 2018 r., rząd przeznaczył na sfinansowanie inwestycji drogowych dla samorządów kwotę w wysokości 1,3 mld zł. Średnia wartość dotacji na jedną inwestycję drogową dla miasta z budżetu państwa to kwota 1,15 mln zł. Dotacja z budżetu państwa na ten cel dla miasta wynosi 60-80% całości kosztów takiej inwestycji drogowej.

Sąsiednie miasta jak Dobra, Władysławów czy Powiat Turecki sięgnęły po te pieniądze z budżetu państwa w łącznej wysokości 2,34 mln zł na wykonanie inwestycji drogowych na swoim terenie.

Niestety widać, że Antosik nie jest zainteresowany inwestycjami drogowymi dla Turku i nie potrafi korzystać z pieniędzy państwa przeznaczonych na ten cel.

Hasła z poprzednich wyborów Antosik typu zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej, poszerzenie rynku pracy, zwiększenie liczby mieszkańców, czy inwestycje o charakterze „miastotwórczym” okazały się nieprawdziwe.

reklama

Zarząd TS w nadchodzących wyborach proponuje Antosikowi wypisać na sztandarach prawdziwe hasła typu – INWESTYCJE NIE DLA TURKU, ZWIJAMY TUREK, którymi się kieruje.

Szanowni mieszkańcy można było się pomylić wierząc w obietnice wyborcze Antosika, ale nie warto tkwić w tym błędzie, gdyż kolejna kadencja w jego wykonaniu może doprowadzić do całkowitej zapaści inwestycyjnej Turku, której nie da się nadrobić i upadku znaczenia miasta.

Turek nie zasługuje na tak słabego burmistrza.

Zarząd
Koła Miejskiego w Turku
Towarzystwa Samorządowego

Podobne artykuły

Będzie staw i lampy na stadionie. Poznaliśmy...

Będzie staw i lampy na stadionie. Poznaliśmy...

z wczoraj
Drogi będą jak z obrazka. Jest umowa na budowę...

Drogi będą jak z obrazka. Jest umowa na budowę ulic...

19 wrz.
Kawęczyn. W Chocimiu drogi wybudowane i po...

Kawęczyn. W Chocimiu drogi wybudowane i po remoncie

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama