wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

13°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

M. Kadrzyńska-Siwek: TS znów próbuje manipulować mieszkańcami

M. Kadrzyńska-Siwek: TS znów próbuje manipulować mieszkańcami
 

To żenujące, że członkowie Towarzystwa Samorządowego kompromitują się nawet w czasie wakacji i nie pozwalają ludziom odpocząć od swojej polityki i prób manipulacji. Po raz kolejny ekipa Czapli, Trojana (czy kto tam teraz rządzi?) w sposób cyniczny wprowadza w błąd mieszkańców Turku. Ich cel jest jeden – odzyskać władzę. Władzę, z którą nie wiedzieli co zrobić, kiedy ją posiadali.

Kolejna cyniczna próba manipulacji

W sprawie fotowoltaiki i innych spraw związanych z miastem TS sam nie wie, co pisze, albo wie, że pisze głupoty. Dlatego jego ludzie nie podpisują się z imienia i nazwiska, tylko jako Zarząd Miejski Towarzystwa Samorządowego. Panowie z TS, przestańcie być tchórzami i bierzcie odpowiedzialność za swoje słowa. Dlaczego boicie się podpisać pod tymi tekstami z imienia i nazwiska? Czyżbyście się wstydzili swoich słów lub bali się konfrontacji z mieszkańcami Turku? Wasze propozycje ws. fotowoltaiki to przejaw cynicznej gry politycznej lub świadome namawianie do łamania prawa. No bo jak inaczej nazwać to, że najpierw chcecie znaleźć wykonawcę, a następnie rozpoczynać procedurę zamówień publicznych? Przecież to jest niezgodne z prawem!

reklama

A już na prawdziwe kuriozum zakrawa wyliczanka TS-u dotycząca różnych inwestycji w mieście, które im nawet do głowy nie przyszły w ciągu ich 12 lat rządów, a które często w obecnej kadencji próbowali blokować lub dyskredytować. Chodzi o krytykę m.in. polityki mieszkaniowej (zaniedbanej przez ekipę Czapli), remontów dróg i chodników w centralnych częściach miasta, termomodernizacji bloków. Panowie, zanim zaczniecie cokolwiek krytykować i rozliczać burmistrza Romualda Antosika, proponuję rozliczyć się z upadku PKS w Turku. Nadzór właścicielski nad tą spółką miejską sprawował Zdzisław Czapla oraz wybierana przez niego rada nadzorcza.

Brak argumentów TS nadrabia chamstwem

Turkowianie doskonale pamiętają, w jaki sposób Czapla i jego ekipa prowadził swoją brudną kampanię w 2014 r. Obecnie TS próbuje robić to samo – oczerniać i obrażać innych. Obecnego Burmistrza Miasta Turku nazywali wtedy „spryciarzem bez doświadczenia”. Obecnie robią w podobny sposób. Dziwi mnie to, że osoby, które tyle lat były na różnych stanowiskach, które kreują się na wykształcone osoby, nie potrafią zachować się w sposób kulturalny i przyzwoity. TS sam sobie wystawia świadectwo.

Fakty są takie, że miasto burmistrza Antosika, zmienia się na lepsze, czego przykładem są wyremontowane i kolorowe osiedla, miejsca wypoczynku dla mieszkańców, jak choćby wodny plac zabaw i wiele innych placów zabaw oraz siłownie zewnętrze. Z drugiej strony mieliśmy miasto Czapli i jego ekipy. Miasto z obdrapanymi blokami, krzywymi chodnikami, zdewastowanym basenem przy Armii Krajowej i zlikwidowanym PKS-em.

Takich przykładów mogłabym wyliczać dużo więcej. Wolę jednak swój czas poświęcić na poprawę warunków życia w naszym mieście. Ale nie mogę pozwolić, aby TS bezkarnie atakował osoby, które przez 4 lata zrobiły więcej, niż oni przez 12 lat. Panowie z TS, przestańcie okłamywać mieszkańców i weźcie się do roboty.

reklama

Mariola Kadrzyńska-Siwek
Radna Rady Miejskiej Turku

Podobne artykuły

Popływali z Ziemią Turkowską. Piąta edycja...

Popływali z Ziemią Turkowską. Piąta edycja zajęć...

14 lip.
To był dla Turku dobry rok. Pomimo rządów PiS i...

To był dla Turku dobry rok. Pomimo rządów PiS i...

26 czerw.
Mieszkasz w Turku i nie umiesz pływać? Ziemia...

Mieszkasz w Turku i nie umiesz pływać? Ziemia...

25 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama