czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

M. Kadrzyńska-Siwek: TS znów próbuje manipulować mieszkańcami

M. Kadrzyńska-Siwek: TS znów próbuje manipulować mieszkańcami
 

To żenujące, że członkowie Towarzystwa Samorządowego kompromitują się nawet w czasie wakacji i nie pozwalają ludziom odpocząć od swojej polityki i prób manipulacji. Po raz kolejny ekipa Czapli, Trojana (czy kto tam teraz rządzi?) w sposób cyniczny wprowadza w błąd mieszkańców Turku. Ich cel jest jeden – odzyskać władzę. Władzę, z którą nie wiedzieli co zrobić, kiedy ją posiadali.

Kolejna cyniczna próba manipulacji

W sprawie fotowoltaiki i innych spraw związanych z miastem TS sam nie wie, co pisze, albo wie, że pisze głupoty. Dlatego jego ludzie nie podpisują się z imienia i nazwiska, tylko jako Zarząd Miejski Towarzystwa Samorządowego. Panowie z TS, przestańcie być tchórzami i bierzcie odpowiedzialność za swoje słowa. Dlaczego boicie się podpisać pod tymi tekstami z imienia i nazwiska? Czyżbyście się wstydzili swoich słów lub bali się konfrontacji z mieszkańcami Turku? Wasze propozycje ws. fotowoltaiki to przejaw cynicznej gry politycznej lub świadome namawianie do łamania prawa. No bo jak inaczej nazwać to, że najpierw chcecie znaleźć wykonawcę, a następnie rozpoczynać procedurę zamówień publicznych? Przecież to jest niezgodne z prawem!

reklama

A już na prawdziwe kuriozum zakrawa wyliczanka TS-u dotycząca różnych inwestycji w mieście, które im nawet do głowy nie przyszły w ciągu ich 12 lat rządów, a które często w obecnej kadencji próbowali blokować lub dyskredytować. Chodzi o krytykę m.in. polityki mieszkaniowej (zaniedbanej przez ekipę Czapli), remontów dróg i chodników w centralnych częściach miasta, termomodernizacji bloków. Panowie, zanim zaczniecie cokolwiek krytykować i rozliczać burmistrza Romualda Antosika, proponuję rozliczyć się z upadku PKS w Turku. Nadzór właścicielski nad tą spółką miejską sprawował Zdzisław Czapla oraz wybierana przez niego rada nadzorcza.

Brak argumentów TS nadrabia chamstwem

Turkowianie doskonale pamiętają, w jaki sposób Czapla i jego ekipa prowadził swoją brudną kampanię w 2014 r. Obecnie TS próbuje robić to samo – oczerniać i obrażać innych. Obecnego Burmistrza Miasta Turku nazywali wtedy „spryciarzem bez doświadczenia”. Obecnie robią w podobny sposób. Dziwi mnie to, że osoby, które tyle lat były na różnych stanowiskach, które kreują się na wykształcone osoby, nie potrafią zachować się w sposób kulturalny i przyzwoity. TS sam sobie wystawia świadectwo.

Fakty są takie, że miasto burmistrza Antosika, zmienia się na lepsze, czego przykładem są wyremontowane i kolorowe osiedla, miejsca wypoczynku dla mieszkańców, jak choćby wodny plac zabaw i wiele innych placów zabaw oraz siłownie zewnętrze. Z drugiej strony mieliśmy miasto Czapli i jego ekipy. Miasto z obdrapanymi blokami, krzywymi chodnikami, zdewastowanym basenem przy Armii Krajowej i zlikwidowanym PKS-em.

reklama

Takich przykładów mogłabym wyliczać dużo więcej. Wolę jednak swój czas poświęcić na poprawę warunków życia w naszym mieście. Ale nie mogę pozwolić, aby TS bezkarnie atakował osoby, które przez 4 lata zrobiły więcej, niż oni przez 12 lat. Panowie z TS, przestańcie okłamywać mieszkańców i weźcie się do roboty.

Mariola Kadrzyńska-Siwek
Radna Rady Miejskiej Turku

Podobne artykuły

Ziemia Turkowska zaprasza na naukę pływania

Ziemia Turkowska zaprasza na naukę pływania

13 wrz.
Złożyli kwiaty przed pomnikiem na cmentarzu....

Złożyli kwiaty przed pomnikiem na cmentarzu. Ziemia...

3 wrz.
Już jutro wspólne pompowanie dla Kingi!

Już jutro wspólne pompowanie dla Kingi!

15 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama