czwartek 18 lipca 2019

Kamila, Karoliny, Roberta

reklama

Oświadczenie Posła Ryszarda Bartosika

Oświadczenie Posła Ryszarda Bartosika
 

Szanowni Państwo
W związku z ostatnimi manipulacjami na temat mojej działalności oświadczam:

Poprawki dotyczące środków dla miasta Turku złożone przez posła Pawła Arndta z Platformy Obywatelskiej, do których przyznaje się inny poseł tej partii Tomasz Nowak miały charakter czysto polityczny. Miały one na celu pokazać troskę PO, której jakoś nie było widać przez 8 lat rządów tej partii, o sprawy miasta Turku. Poseł PO Tomasz Nowak niechlubnie przysłużył się naszemu miastu i całemu regionowi optując za tzw. prywatyzacją naszych Kopalni Węgla Brunatnego, co spowodowało ogromne problemy gospodarcze i zmniejszyło poważnie dochody naszych samorządów. Poseł Tomasz Nowak nie ma moralnego prawa ogłaszać, że dba o sprawy Turku i regionu. Poprawki do budżetu państwa nie miały żadnych szans na uzyskanie poparcia. Była to jedynie gra polityczna. Samorządy mogą korzystać z innych środków budżetowych przeznaczonych na ten cel. Mogą również wnioskować do Marszałka Województwa z Platformy Obywatelskiej o takie wsparcie. Niestety ostatnie wypowiedzi Burmistrza Turku na Sesji Rady miasta pozwalają przypuszczać, iż podjął on współpracę w sprawie poprawek do budżetu państwa tylko po to, aby usprawiedliwiać się przed mieszkańcami i przerzucić odpowiedzialność za swoje problemy na innych. Pragnę poinformować, iż zawsze, kiedy tylko burmistrz Turku wyrażał taką wolę, podejmowałem z nim rzeczywistą a nie udawaną współpracę. W zeszłej kadencji samorządu podjąłem decyzję o zbudowaniu większości w Radzie Miasta. Radni Prawa i Sprawiedliwości doprowadzili do zbudowania większości w Radzie co umożliwiło normalną pracę na rzecz mieszkańców. Powołana większość radnych niejednokrotnie debatowała o sprawach miasta w moim biurze poselskim. Pan burmistrz zdaje się o tej współpracy nie pamiętać. Razem z panem Burmistrzem odwiedziliśmy Łódzką Specjalną Strefę Inwestycyjną, co spowodowało przyspieszenie wejścia na teren Turku nowej firmy. Wsparłem również przebudowę boiska na obiekcie OSiR w Turku. Pomagałem i pomagam wielu organizacjom w pozyskiwaniu konkretnych środków. Zaangażowałem się w pozyskanie pieniędzy dla OSP w Turku na zakup nowego wozu bojowego, co zakończyło się powodzeniem. Środki o które zabiegałem na ulice powiatowe w Turku (ul. Dąbrowskiego, rondo przy Pl. Sienkiewicza) zostały wykorzystane na inwestycje, które służą mieszkańcom Turku. Są to działania realne, a nie wirtualne. Oświadczam, że wspierałem i będę wspierał samorząd miasta Turku i inne samorządy w działaniach na rzecz mieszkańców. Jednak stanowczo sprzeciwiam się gierkom politycznym, które nie służą lokalnej społeczności. Wyrażam ubolewanie, że pan burmistrz Romuald Antosik we współpracy z Posłem PO Tomaszem Nowakiem takie działania podjął.

reklama

W sprawie ulicy Leśnej w Turku informuję, że nie ja byłem inicjatorem spotkania w moim biurze poselskim. Spotkanie odbyło się na prośbę mieszkańców, którzy ze zrozumieniem przyjęli moje wyjaśnienia i deklaracje w dotyczące wsparcia ich zabiegów o budowę drogi. W spotkaniu nie wziął udziału pan burmistrz. W jego zastępstwie pojawiła się pani wiceburmistrz Joanna Misiak Kędziora. Spotkanie dotyczyło dwóch kwestii. Były one prezentowane we wcześniejszym liście do burmistrza Turku. A są to:
1. Bieżąca, skuteczna naprawa i utrzymanie ulicy Leśnej i Chełmońskiego
2. Etapowy harmonogram budowy infrastruktury oraz dróg w ramach osiedla

Okazuje sie bowiem, że miasto nie radzi sobie z naprawą i bieżącym utrzymaniem powyższych ulic. Z ubolewaniem stwierdzam, iż pani wiceburmistrz nie przekazała na Sesji Rady Miasta Turku, że mieszkańcy domagają się właściwego utrzymania ich ulicy, ponieważ staje się ona nieprzejezdna. Obiecałem też mieszkańcom, że będę wspierał wniosek miasta o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Nadmieniam, że mieszkańcy powołują się na uzgodnienia z władzami miasta z października 2018 roku. Cytuję stanowisko mieszkańców:

"Ciągle jednak liczyliśmy, że dotrzyma Pan deklaracji złożonych na spotkaniu 15.10.2018, że jeżeli nie dostaniemy dofinansowania w ramach programu narodowego, inwestycja drogowa będzie realizowana ze środków miejskich i docelowa ul. Leśna wraz z chodnikami i ścieżką rowerową, powstanie etapowo kolejno w latach 2019 i 2020."

reklama

Szanowni Państwo

Od początku tej kadencji Sejmu RP aktywnie działam na rzecz naszego regionu. Miasto Turek zostało umieszczone w I etapie programu Kolej +. Na teren powiatu tureckiego przeznaczono już miliony złotych na budowę dróg lokalnych ( drogi powiatowe w mieście Turku, droga Piętno - Wrząca, droga do cmentarza w Słodkowie, drogi w gminach Dobra i Władysławów, droga krajowa w Tuliszkowie). Ponadto środki dla OSP (wozy bojowe dla OSP Turek, Kuny, Kaczki, Dobra, Przykona). Wsparcie otrzymał również nasz szpital (karetka, remont oddziału wewnętrznego -1,6 mln zł) . I na koniec miasto Turek uzyskało 21.111.381,47 plus 12.004.511,03 zł z pożyczki z NFOŚiGW. Przypominam, że jest to Fundusz Państwowy.

Deklaruję dalszą pracę na rzecz powiatu tureckiego i całego regionu. Zapraszam do współpracy mieszkańców i samorządy.

Ryszard Bartosik

Poseł na Sejm RP

Podobne artykuły

Program 500+ głównym tematem konferencji...

Program 500+ głównym tematem konferencji Ryszarda...

1 lip.
Ryszard Bartosik nowym wiceprzewodniczącym...

Ryszard Bartosik nowym wiceprzewodniczącym Komisji...

26 czerw.
Uroczysta sesja, występ szkoły muzycznej oraz...

Uroczysta sesja, występ szkoły muzycznej oraz...

31 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama