piątek 03 kwietnia 2020

Pankracego, Renaty, Ryszarda

reklama

Listy do redakcji: Gdzie są te obiecane mieszkania, Panie pośle?

Marcin Derucki

Listy do redakcji: Gdzie są te obiecane mieszkania, Panie pośle?
 

PiS obiecał prawie 3 mln mieszkań. Tymczasem okazuje się, że program Mieszkanie+ to porażka. Jak zatem rząd Prawa i Sprawiedliwości ma wywiązać się ze swoich wyborczych obietnic? W szczególności mieszkańcy takich miast jak Turek powinni głośno zacząć się pytać o politykę mieszkaniową naszego państwa.

Cały czas uważam, że naszemu miastu potrzebne są mieszkania czynszowe dla młodych rodzin. Jednak na taką inwestycję będzie nas stać tylko i wyłącznie, gdy wspomoże nas państwo. Przypomnę, że miasto Turek było zakwalifikowane do rządowego programu mieszkaniowego. Samorząd był gotowy na budowę bloków z mieszkaniami pod wynajem. Przekazano 71 arów spółce miejskiej PGKiM pod inwestycję mieszkaniową oraz zarezerwowano 2 mln zł na ten cel. Bank Gospodarstwa Krajowego jednak tak długo rozpatrywał nasz wniosek, że w międzyczasie koszty budowy poszybowały w górę. Inwestycja stała się nieopłacalna.

reklama

Pytam zatem posła Ryszarda Bartosika: gdzie te obiecane przez PiS mieszkania? Wystarczy przejrzeć informacje z całego kraju o programie Mieszkanie+, aby stwierdzić, że jest to niewypał i porażka obecnego rządu (patrz: http://bit.ly/2koo8Rm). PiS obiecał budowę prawie 3 mln mieszkań do 2030 roku. Czy ktoś wierzy, że to się uda?

Ostatnio w Turku budowę mieszkań rozpoczął prywatny inwestor. Przy ul. Kaliskiej powstaje „Osiedle Nowy Turek”. To dobra informacja, gdyż pamiętam, że jeszcze w 2014 ówczesne władze miasta miały inną wizję na teren po byłym ZPJ „Miranda”: umożliwiano tam budowę handlowego obiektu wielkopowierzchniowego. Od samego początku nagłaśniałem sprawę oraz zgłaszałem potrzebę wprowadzenia na tym obszarze funkcji mieszkaniowej. Moje postulaty zrealizowały dopiero nowe władze miasta z burmistrzem Romualdem Antosikiem na czele.

Kolejny obiekt handlowy doprowadziłby tylko do zakorkowania i tak już ruchliwej Kaliskiej. Jestem pewien, że „Osiedle Nowy Turek” przywróci życie w tej części miasta. 

reklama

Marcin Derucki

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Jak w takich warunkach...

Listy do redakcji: Jak w takich warunkach...

1 kw.
Listy do redakcji: Pomagajmy w czasie epidemii...

Listy do redakcji: Pomagajmy w czasie epidemii...

21 mrz.
Wideo:

Wideo: "Nie popadajmy w panikę" - Starosta Kałużny...

11 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama